کریستال پالاس به لیگ برتر فوتبال انگلستان راه یافت

تیم فوتبال کریستال‌پالاس امروز دوشنبه ۶ خرداد در دیدار با واتفورد با نتیجه ۱ بر صفر برنده شد و به این ترتیب پس از ۸ سال به لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

تنها گل کریستال پالاس را کوین فیلیپس، آن هم در آخرین لحظات نیمه اول وقت اضافه با ضربه پنالتی به ثمر رساند.

این بازیکن ۳۹ ساله بعد از خطایی که مارکو کاستی بر روی ویلفرد زاها انجام داد، موفق به ثمر رساندن این گل سرنوشت ساز شد و به این ترتیب کریستال پالاس پس از ۸ سال غیبت، موفق شد به لیگ برتر انگلستان راه یابد.

واتفورد در لحظات پایانی نزدیک بود گل تساوی این دیدار را به ثمر برساند، اما ضربه سر جول وارد مانع از آن شد و حال فصلی جدید در تاریخچه مالی باشگاه کریستال پالاس رقم خورده است.

تخمین زده می شود که برنده این دیدار با صعود به لیگ برتر حد اقل از درآمدی ۱۲۰ میلیون پوندی بابت پخش تلویزیونی بازیها برخوردار خواهد شد.

بر اساس قرارداد جدید لیگ برتر برای حق پخش تلویزیونی، حداقل درآمد باشگاههای این لیگ از حق پخش ۵۵ میلیون پوند در هر فصل خواهد بود.

حتی اگر تیم صعود کننده به لیگ برتر، بلافاصله در فصل بعد به لیگ دسته پایین تر سقوط کند، در یک دوره چهار ساله ۶۰ میلیون پوند دریافت خواهد کرد.

کریستال پالاس تنها باشگاهی است که تاکنون ۵ بار موفق شده است به لیگ برتر انگلستان راه یابد.

اما این بار این باشگاه امیدوار است که مدت حضورش بیشتر از دفعات قبل که تنها یک فصل بود، دوام داشته باشد.

پیشتر تیم های کاردیف و هال به عنوان تیم های اول و دوم مسابقات قهرمانی لیگ (رده دوم فوتبال انگلستان) به لیگ برتر صعود کرده بودند. با صعود کاردیف، برای اولین بار دو تیم ولزی (کاردیف و سوانزی) در لیگ برتر فوتبال انگلستان حضور خواهند داشت.