آخرین صعود کننده به لیگ برتر: كريستال پالاس یا واتفورد؟

کریستال‌پالاس و واتفورد، امروز، دوشنبه ۶ خرداد در پلی‌آف لیگ قهرمانی در ورزشگاه ویمبلی لندن در برابر یکدیگر قرار می گیرند تا تکلیف آخرین صعودکننده به لیگ برتر انگلستان مشخص شود.

با این که این مسابقه پردرآمدترین مسابقه باشگاهی فوتبال در انگلیس محسوب می‌شود، جانفرانکو زولا سرمربی واتفورد می گوید این "دیوانگی" است که تیم او به خود اجازه دهد تا تحت چنین فشارهایی قرار گیرد.

" ما تمام سال برای چنین روزی تلاش کرده ایم و نمی خواهم بازیکنان به خاطر فشارها تمرکز خود را از دست بدهند. هر اتفاقی بیفتد، روز با شکوهی است و حضور در آن باعث خوشحالی است نه استرس و ناراحتی."

ایان هالووی، سر مربی کریستال‌پالاس گفت که پیروزی می تواند باشگاه او را به یک "سیاره دیگر" ببرد.

او در ادامه گفت: "اگر به چنین موفقیتی دست یابیم، وارد مرحله جدیدی خواهیم شد و این همان چیزی است که صاحبان برای باشگاه متصور بودند."

در طول چهار سال گذشته این سومین بار است که ایان هالووی به پلی‌آف لیگ قهرمانی رسیده است. او در سال ۲۰۱۰ سرمربی بلک‌پول بود و بعد از غلبه بر کاردیف به لیگ برتر رسید اما سال گذشته با همین تیم پلی‌آف را به وستهم واگذار کرد.

بر اساس قرارداد جدید لیگ برتر برای حق پخش تلویزیونی، درآمد باشگاههای این لیگ از حق پخش ۵۵ میلیون پوند در هر فصل خواهد بود. حتی اگر تیم صعود کننده به لیگ برتر بلافاصله در فصل بعد به لیگ قهرمانی سقوط کند در یک دوره چهار ساله ۶۰ میلیون پوند دریافت خواهد کرد.

موسسه خدمات مالی دلویت درآمد این مسابقه را "بزرگترین جایزه مالی دنیای فوتبال" لقب داده است.