وینگادا دستیار کی‌روش در تیم ملی ایران شد

Image caption نلو وینگادا به مدت سه ماه سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بود

نلو وینگادا سرمربی سابق تیم پرسپولیس تهران، با پیشنهاد کارلوس کی‌روش در سه مسابقه آخر ایران در مقدماتی جام جهانی برزیل دستیار سرمربی تیم ملی ایران خواهد بود.

مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران گفته است: "بر اساس پیشنهاد کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی و با توجه به ضرورت مقطع زمانی فعلی و موافقت علی کفاشیان رئیس فدراسیون، مقرر شد که وینگادا به عنوان مربی میهمان و به طور افتخاری، تیم ملی فوتبال ایران را تا پایان مسابقات مقدماتی جام جهانی (دیدار مقابل کره جنوبی) همراهی کند."

وینگادا صبح چهارشنبه وارد دوبی شده و قرار است امروز یا فردا به همراه کارلوس کی‌روش در تمرینات تیم ملی ایران حضور پیدا کند.

مربی پرتغالی جدید تیم ملی ایران سابقه قهرمانی با تیم ملی عربستان در جام ملت‌های آسیا در سال ۹۶، قهرمانی با اف سی سئول در لیگ کره جنوبی و قهرمانی جام حذفی این کشور را دارد.

وینگادا در خارج از قاره آسیا قهرمانی با تیم الزمالک در لیگ مصر و همچنین قهرمانی در سوپر جام آفریقا را در کارنامه خود دارد.

کارلوس کی‌روش به خاطر محرومیت دو جلسه‌ای فیفا که یک جلسه آن سپری شده، در بازی مقابل قطر نمی تواند در جایگاه مربیان حضور داشته باشد.

تیم ملی ایران در اولین بازی مهم خود در راه صعود به جام جهانی برزیل، روز سه‌شنبه ۱۴ خرداد در دوحه با قطر بازی خواهد کرد.