قول و قرار شفاهی مانوئل پلگرینی با منچسترسیتی

حق نشر عکس AP
Image caption مانوئل پلگرینی سرمربیگری تیم‌های ویارئال، رئال مادرید و مالاگا را برعهده داشته است

مانوئل پلگرینی مربی مالاگا، گفته که با منچسترسیتی به توافق شفاهی رسیده است و به طور رسمی اعلام کرده که در آخر فصل جاری فوتبال اسپانیا این تیم را ترک خواهد کرد.

مرد ۵۹ ساله شیلیایی محتمل‌ترین گزینه برای هدایت منچسترسیتی پس از اخراج روبرتو مانچینی محسوب می‌شد.

پلگرینی در گفتگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی داخلی اسپانیا گفت:" با مسئولان منچسترسیتی به توافق شفاهی رسیدم و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند"

پلگرینی که مالاگا را به یک چهارم نهایی لیگ قهرمان اروپا هدایت کرد، گفته تا زمانی که قرارداد‌اش را با این تیم امضاء نکند هیچ چیز قطعی نیست.

او در این باره گفته است: "من هنوز قراردادی با این تیم امضاء نکردم، ولی این هم درست است که منچسترسیتی علاقه زیادی برای اینکه من سرمربی این تیم شوم نشان داده، من هم با آنها مذاکراتی داشتم ولی تا زمانی که قرارداد امضاء نشده باشد نمی‌توان همه چیز را تمام شده دانست."

مربی سابق رئال مادرید و ویارئال گفته مشکلات مالی مالاگا در فصل گذشته باعث شده او تصمیم به ترک این باشگاه بگیرد.

مالاگا به دلیل بدهکاری به بازیکنان و دیگر باشگاه‌‌ها حق شرکت در رقابت‌های فصل آینده اروپا را نخواهد داشت.

اما در همین حال شاید اعتراض به رای صادره باعث شود این تیم که سهمیه لیگ اروپا را به دست آورده و در فصل آینده این رقابت‌ها حضور پیدا کند.

منچسترسیتی در فصل گذشته لیگ برتر انگلستان، پس از منچستر یونایتد در رتبه دوم ایستاد. این تیم در مسابقه‌ای که بسیاری معتقدند باعث اخراج روبروتو مانچینی شد، در فینال جام حذفی انگلستان به ویگان باخت.