بلاتر: همجنس‌گرایی در قطر مسئله‌ای اخلاقی است

Image caption سپ بلاتر معتقد است موضوع همجنس گرایی و فوتبال بحثی اخلاقی است

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال معتقد است نحوه برخورد مسئولان قطر با موضوع همجنس گرایی بحثی "اخلاقی" است.

قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است و همجنس گرایی در این کشور ممنوع است.

دیروز فیفا مجازات‌های سختی برای کاهش موارد نژاد پرستی در فوتبال تصویب کرد ولی سپ بلاتر رئیس فیفا در پاسخ به سوالی درباره چگونگی نحوه شرکت بازیکنان و همین طور هواداران همجنس‌گرا در این جام جهانی گفت:"شما درباره چه موضوعی صحبت می‌کنید، من فکر نمی‌کنم که این بحث به نژاد پرستی ربطی داشته باشد بلکه فکر می‌کنم این موضوعی اخلاقی است."

بلاتر معتقد است که نباید در این برهه از همجنس‌گرایی در فوتبال حرفی زد:" فکر می کنم الان زمانی مناسبی برای مطرح کردن این موضوع نباشد، اگر شما این موضوع را به من یاد آوری کنید من باید آن بررسی کنم ولی الان نمی‌توانم جواب قطعی در این باره به شما بدهم."

بلاتر پیش از این هم درباره بحث همجنس گرایی و فوتبال صحبت‌هایی کرده بود، در دسامبر ۲۰۱۰ زمانی که از او پرسیدند که پیشنهاد او برای هواداران همجنس گرا که می‌خواهند به ورزشگاه و تماشای فوتبال بروند چیست،

سپ بلاتر گفت: "باید به آنها بگویم که آنها باید از هرگونه رفتار جنسی خودداری کنند." رئیس ۷۷ سال فیفا بعدا به خاطر این اظهارنظر عذر خواهی کرد.

بلاتر همچنین به خاطر اظهارنظری در حین انتخاب اولین زن عضو کمیته اجرایی فیفا مورد نقد قرار گرفته است.

بلاتر در زمان تشویق سه کاندیدای عضویت در کمیته اجرایی گفت:" آیا خانم ها در سالن هستند؟ حرفی بزنید! شما همیشه وقتی در خانه هستید صحبت می‌کنید، الان هم می توانید اینجا حرف بزنید."

دیروز لیدا نسکرا رئیس فدراسیون فوتبال بروندی، به‌عنوان اولین زن عضو کمیته اجرایی برای ۴ سال انتخاب شد.