آنچه گذشت
لحظه به لحظه با بازی ایران و قطر

به روز شده:  15:20 گرينويچ - سه شنبه 04 ژوئن 2013 - 14 خرداد 1392
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. با سلام امشب با  گزارش لحظه به لحظه مسابقه حساس و سرنوشت ساز ایران و قطر در چارچوب مقدماتی جام جهانی برزیل با شما خواهیم بود، این بازی در دوحه و به میزبانی قطر برگزار می‌شود.

 2. تیم ملی ایران هم اکنون با هفت امتیاز در رده سوم گروه یک مقدماتی جام جهانی برزیل در منطقه آسیا، و پس از تیم‌های ازبکستان و کره جنوبی قرار دارد.

   

 3. طبق تصمیم کمیته هماهنگی دو تیم پیش از بازی امشب، رنگ پیراهین تیم ملی ایران سفید و تیم ملی قطر عنابی خواهد بود.

 4. روز دوشنبه بازیکنان تیم ملی ایران پس از رسیدن به دوحه با اتفاق عجیبی روبرو شدند، اعضای تیم ملی ایران به دلیل اینکه مسئولان فوتبال قطر اتوبوسی را برای نقل و انتقال آنها اختصاص نداده بودند، مجبور شدند با تاکسی به هتل محل اقامت خود بروند. در این ویدیو که در سایت یوتیوب به اشترک گذاشته شده، بازیکنان و کادر تیم ملی برای رسیدن به هتل مجبور به گرفتن تاکسی می‌شوند.

 5. کارلوس کی‌روش دیروز در مورد حساسیت بازی امروز گفته است:"این دیدار حساس است اما برای قطری‌ها حساسیت بیشتری دارد. ما سه بازی پیش رو داریم و هدف اصلی ما صعود به جام جهانی است و تمام تمرکز ما روی این سه بازی پیش رو خواهد بود."

   

 6. از سوی دیگر فهد ثانی سرمربی تیم ملی قطر در مورد مسابقه گفته است:"این دیدار برای هر دو تیم دشوار خواهد بود. البته برای ایرانی‌ها این مسابقه سخت‌تر است چرا که آنها نمی‌خواهند کار خود را پیچیده‌تر کنند. هر تیمی که از نظر جسمی و روحی شرایط بهتری داشته باشد، کار راحت‌تری خواهد داشت. خوشبختانه ما با آمادگی کامل به مصاف حریف خواهیم رفت."

 7. بر اساس گزارس‌های رسانه های داخلی ایران، نلو وینگادا که به عنوان مربی میهمان در کنار تیم ملی ایران حضور دارد با صدور کارت بازی می‌تواند روی نیکمت تیم ملی ایران حضور داشته باشد. کارلوس کی‌روش به خاطر محرومیت نمی تواند در این بازی روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند.

   

 8. حضور خداداد عزیزی مهاجم سابق تیم ملی ایران و نلو وینگادا در تمرینات تیم ملی، باعث افزایش روحیه بازیکنان تیم ملی ایران شده است.

 9. تحلیل فنی محمد تقوی بازیکن سابق تیم ملی ایران، از مسابقه حساس تیم ملی ایران و قطر را می‌توانید اینجا بخوانید.

 10. به گزارش‌های رسانه‌های ایران، بیش از 100 بلیط برای هواداران تیم ملی ایران اختصاص داده شده است.

 11. ترکیب تیم ملی ایران اعلام شد:رحمان احمدی، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، مسعود شجاعی، رضا قوچان‌نژاد.

 12. محمد تقوی بازیکن سابق تیم ملی ایران: قرار دادن هاشم بیک زاده در کنار امیرحسین صادقی در جناح چپ نشان می‌دهد که کارلوس کی‌روش به فکر گل نخوردن در نیمه اول است و شاید در نیمه دوم آمدن بازیکنانی مثل حاج صفی و خلعتبری و یا یعقوب کریمی که قدرت تهاجمی بیشتری دارند، قدرت تهاجمی تیم ملی ایران را بیشتر کند.

   

 13. مسابقه ایران و قطر در شرایطی برگزار می‌شود که دمای هوای شهر دوحه بیش از 40 درجه سانتیگراد است.

 14. جواد نکونام و مسعود شجاعی چند ساعت پیش از بازی با قطر در هتل محل استقرار تیم ملی ایران

 15. برخی از باشگاه‌های قطری با دعوت از هواداران خود برای حضور در ورزشگاه جاسم بن حمد از آنها خواسته اند که از تیم ملی قطر حمایت کنند.

 16. جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان و مسئولان فدراسیون فوتبال گفته است:"به همه قول می دهیم با دل و جان در این دیدار مبارزه کنیم چرا که سه شنبه یکی از روزهای مهم فوتبال ایران است و همه ما برای آماده شدن برای این مسابقه تلاش های بسیاری کرده ایم."

   

 17. نلو وینگادا مربی میهمان تیم ملی ایرانکه گفته می‌شد روی نیمکت تیم ملی ایران خواهد نشست، روی نیمکت تیم ملی حضور ندارد.

 18. بازیکنان دو تیم در راهروی منتهی به زمین ورزشگاه السد قطر منتظر وارد شده به زمین هستند.

 19. بازی قطر و ایران از همین لحظه آغاز شد

 20. اولین خطای بازی را امیر حسین صادقی روی خلفان احمد انجام می‌دهد.

 21. پاس رو به عقب پژمان منتظری را رحمان اجمدی دروازه‌بان تیم ملی ایران به بازیکنان قطری می‌کوبد، و توپ به بیرون می‌رود.

 22. اولین کرنر بازی روی حرکت مجتبی جباری برای ایران به دست می‌آید، ضربه کرنر را آندرانیک تیموریان دروازه قطر می‌فرستد که مدافعان خطر توپ را دفع می‌کنند.

   

 23. با گذشت پانزده دقیقه از زمان مسابقه، تیم ملی ایران تا این جا کاملا دفاعی بازی کرده کرده و تنها روی حرکات نفوذی خسرو حیدری و سانترهای چند موقعیت خطرناک روی دروازه قطر ایجاد کرده است.

   

 24. نفوذ خوب مهاجم قطر به داخل محوطه جریمه و پاس رو به بیرون او که توپ با دخالت امیر حسین صادقی به دفع می‌شود.

 25. قطر روی حرکات سریع مهاجمان خود قصد دارد به فضای پشت مدافعان مرکزی تیم ملی ایران نفوذ کند.

 26. شوت عالی جواد نکونام از پشت محوطه جریمه که قاسم برهان دروازه‌لان قطر به راحتی توپ را در اختیار می‌گیرد.

 27. کارلوس کی‌روش همراه با تیم ملی یکی از مهمترین بازی‌های دوران مربیگری‌اش را مقابل قطر انجام می‌دهد.

 28. نه قطر و نه ایران علاقه به خطر کردن ندارند، هر دو تیم با بازی بسته و تدافعی چشم به اشتباهات فردی دارند. با گذشت نزدیک به سی دقیقه از زمان بازی توپ بیشتر در اختیار بازیکنان قطر بوده است.

   

 29. خبر فوری

  برخورد توپ با تیر دروازه ایران

  حرکت عمقی حسن هایدوس، و ضربه او که به تیر افقی دروازه تیم ملی ایران برخورد کرد و مدافعان ایران توپ را دور کردند.

 30. در صحنه که حسن هایدوس تیر افقی دروازه ایران را لرزاند، مدافعان وسط ایران نتوانستند به خوبی او را مهار کنند و این بازیکن توانست با فرار  از  فضای پشت مدافعان صاحب توپ شود.

 31. بیشتر حرکات ایران در 30 دقیقه گذشته، از جناح راست و توسط خسرو حیدری پایه ریزی شده، سانترهای بلند او تا اینجا نتیجه‌ای برای تیم ملی ایران نداشته است.

 32. ضربه عالی مسعود شجاعی از روی ضربه آزاد که قاشم برهان دروازه‌بان قطر توپ را از زیر طاق دروازه بیرون آورد

 33. در دو دقیقه گذشت قاسم برهان مانع از به ثمر رسیدن دو گل مسلم شده است، سانتر زیبای از جناح چپ را رضا قوچان نژاد با ضربه سری عالی به سمت دروازه قطر زد که قاسم برهان بار دیگر با چپ و در شرایطی عجیب مانع از گل شدن توپ می‌شود.

 34. نیمه اول بازی ایران و قطر با نتیجه بدون گل به پایان می‌ رسد

   

 35. محمد تقوی در مورد عملکرد تیم ملی ایران در نیمه اول می‌گوید: "در نیمه اول تیم ملی منظم و با برنامه بازی کرد، خط هافبک در جلو خط دفاع مانع از نفوذ قطری شد.  اما مسئله اصلی این نکته است که تیم ملی خیلی کند از حمله به دفاع تغییر وضعیت می‌دهد، حضور بازیکنانی مثل خلعتبری و یا حاج صفی می تواند سرعت حملات ما را بیشتر کند."

 36. بازی به دلیل اشکالی که داور از کفش‌های قاسم برهان دروازه‌بان می‌گیرد چند دقیقه‌ای با تاخیر آغاز می‌شود.

 37. دیگر بازی این گروه بین لبنان و کره جنوبی هم تا لحظاتی دیگر آغاز خواهد شد.

 38. ضربه آزاد به نفع قطر که ارسال خلفان ابراهیم را مدافعان ایران دفع می‌کنند.

 39. خطای خطرناک حسام رزاق روی مسعود شجاعی در پشت محوطه جریمه قطر که جواد نکونام ضربه را روی دروازه ارسال می‌کند و توپ با ضربه سر یکی از بازیکنان به بیرون می‌رود.

 40. تکل خشن محمد بلال روی مجتبی جباری که باعث می‌شود داور به او کارت زرد نشان دهد.

   

 41. مجتبی جباری به بازی بر می‌گردد و مشکل خاصی برای ادامه بازی ندارد.

   

 42. خبر فوری

  گل برای ایران

  رضا قوچان نژاد با یک ضربه عالی توپ را به گوشه دروازه قطر می‌فرستد. ایران یک قطر صفر

 43. تیم ملی ایران در نیمه دو مثل نیمه اول با کنترل میانه میدان و حرکات پا به توپ جباری و نکونام توانست به گل برسد.

 44. پاس در عمق برای رضا قوچان نژاد که دوار حرکت او را آفساید تشخیص می‌دهد، او پس از سوت داور به توپ ضربه می‌زند که داور به خاطر این حرکت به او کارت زرد نشان می‌دهد.

   

 45. رضا قوچان نژاد به حرکت در عمق دفاع قطر، سعی دارد از جلو آمدن مدافعان قطر استفاده کند، او در چند دقیقه گذشته دو بار در تله آفساید گرفتار شد، فرار او از تله آفساید او می‌تواند ایارن صاحب موقعیت گل کند.

 46. در بازی دیگر این گروه لبنان یک بر صفر از کره جنوبی پیش است، این نتیجه و پیروزی احتمالی ایران می‌تواند ایران را به صعود مستقیم امیدوار کند.

 47. مسعود شجاعی در موقعیتی مشکوک به پنالتی بلال محمد بازیکن قطر را داخل محوطه جریمه ایران سرنگون می‌کند ولی داور این صحنه را خطا تشخیص نمی‌دهد.

 48. فرار عالی قوچان نژاد روی پاس نکونام که برهان از دروازه بیرون می‌آید و در گوشه محوطه جریمه روی مهاجم ایران مرتکب خطا می‌شود.

 49. سه کرنر پیاپی برای تیم ملی ایران، که یکی از این ضربات کرنر را مسعود شجاعی مستقیم به سمت دروازه قطر می‌زند که دروازه‌بان قطر توپ را به کرنر می‌فرستد.

 50. تعویض برای ایران، محمدرضا خلعتبری به جای مجتبی جباری وارد زمین می‌شود.

 51. تنها پنج دقیقه به پایان بازی باقیمانده است، و ایران در صورت حفظ این نتیجه امیدوار با لبنان در تهران بازی خواهد کرد.

 52. تعویض دیگری برای تیم ملی ایران، امید ابراهیمی به جای راض قوچان نژاد زننده تک گل ایران وارد زمین می‌شود.

 53.  داور پنج دقیقه وقت اضافه برای این بازی در نظر گرفته است.

 54. دو کرنر پیاپی برای تیم ملی قطر که در نهایت ضربه سر بازیکن قطر از بالای دروازه به بیرون می‌رود.

 55. آخرین تعویض برای تیم ملی ایران، غلامرضا رضایی به جای خسرو حیدری وارد زمین می‌شود.

 56. داور بازی در دقیقه ششم وقت اضافه سوت پایان بازی را صدا در می‌آورد و ایران با این برد راه خود را برای صعود به جام جهانی هموار می‌کند.

 57. پایان بازی با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی ایران، تیم ملی ایران هفته آینده در دیگر بازی مقدماتی جام جهانی برزیل با لبنان روبرو خواهد شد.

 58. کارلوس کی‌روش پس از بازی درباره عملکرد تیم ملی ایران گفته است:"بازی زیبا و خوبی بود. بازیکنان ما واقعا برای این تماشاگران و برای کشورشان جنگیدند. امروز همه باید به این تیم اعتماد داشته باشند و به بازیکنان احترام بگذارند. فقط برای سه امتیاز به زمین آمده بودیم که خوشبختانه به این هدف دست پیدا کردیم. از حالا استراحت می‌کنیم و به بازی بعد مقابل لبنان می‌اندیشیم."

   

 59. در همین جا گزارش لحظه به لحظه ما از مسابقه قطر و ایران به پایان می‌رسد، هفته آینده و همزمان با بازی ایران و لبنان با شما خواهیم بود. شب خوش.

نکات بازی امروز

به روز شده: 4 ژوئن 2013
 • ایران و قطر تا به حال ۱۸ بازی رسمی و دوستانه مقابل یکدیگر برگزار کرده‌اند، در این ۱۷ مسابقه ایران ۱۰ برد، ۴ شکست و ۴ تساوی کسب کرده است.
 • در بازی رفت ایران و قطر در ورزشگاه آزادی به تساوی بدون گل رسیده‌اند.
 • ایران و قطر در چارچوب مقدماتی جام جهانی تا به حال ۷ بار باهم بازی کرده‌اند که در این هفت مسابقه، ایران سه برد، سه تساوی و قطر یک پیروزی کسب کرده است.
 • تیم ملی ایران با هفت امتیاز از پنج مسابقه در رده سوم گروه دوم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا قرار دارد. ازبکستان و کره جنوبی به ترتیب با یازده و ده امتیاز اول و دوم هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.