روبرتو مارتینز سرمربی اورتون شد

Image caption روبرتو مارتینز با قراردادی چهار ساله هدایت اورتون را بر عهده گرفت

روبرتو مارتیز، مربی پیشین تیم فوتبال ویگان با قراردادی چهار ساله به عنوان سرمربی جدید اورتون انتخاب شد.

این مربی ۳۹ ساله اسپانیایی همراه با تیم ویگان در این فصل قهرمان جام حذفی انگلستان شد ولی پس از سقوط ویگان به دسته قهرمانی از این تیم جدا شد. او جایگزین دیوید مویز، مربی سابق اورتون خواهد شد که یازده سال هدایت این تیم را بر عهده داشت.

مویز پس از بازنشستگی الکس فرگوسن هدایت منچستر یونایتد را بر عهده گرفت. روبرتو مارتینز، سرمربی جدید اورتون، به رئیس این باشگاه قول صعود به لیگ قهرمانان اروپا را داده است.

اورتون در ۱۱ سال سرمربیگری دیوید مویز، موفق نشد به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

مارتینز در کنفراس خبری معرفی‌اش به عنوان سرمربی جدید اورتون گفت: "امروز روز خاصی برای من است، باشگاه اورتون باشگاهی فوق العاده است. من هم اکنون حسی توام با با افتخار و خوشحالی دارم."

او درباره تفاوت هدایت اورتون و ویگان گفته است: "فشار زیادی روی من خواهد بود ولی من از این فشاری که روی من خواهد بود خوشحالم و نسبت به آن احساس افتخار می‌کنم چرا که مشخص می‌شود دیوید مویز در طول ۱۱ سال اخیر چه کارهایی در این باشگاه انجام داده است. او در این ۱۱ سال باعث شده این باشگاه شخصیت و استاندارد بالایی داشته باشد. چیزی که من می خواهم این است که به اندازه کافی فروتن باشم و با پشتکار فراوان این تیم را وارد عصری جدید کنم."

بن کنرایت، رئیس باشگاه اورتون در مراسم معرفی روبرتو مارتینز به عنوان سرمربی این باشگاه گفته است که مارتینز قول صعود به لیگ قهرمانان اروپا را داده است.

رئیس باشگاه درباره اولین ملاقات خود مارتینز گفت: "یازده سال پیش، وقتی برای بار اول دیوید را دیدیم، در وضعیت بدی قرار داشتیم، آن موقع او به من گفت که سقوط نخواهیم کرد."

" اولین چیزی که مارتینز در جلسه چند هفته پیش به من گفت این بود که ما به لیگ قهرمانان اروپا صعود خواهیم کرد."

وقتی رئیس باشگاه درباره علاقه مارتینز به موفقیت در اورتون صحبت کرد، مرد اسپانیایی تاکید کرد که اورتون باید به مانند دوران مربی سابق این تیم به "رشد" خود ادامه دهد.

"رئیس باشگاه فشاری برای کسب موفقیت روی من وارد نکرده است، هواداران باید بدانند که مهترین بخش این باشگاه هستند و من به آنها احتیاج دارم. ما باید مطمئن شویم که طرف برنده هستیم و می توانیم موفقیت‌های زیادی کسب کنیم."

باشگاه ویگان دردوران مربیگری او پیش از آنکه به دسته قهرمانی سقوط کند، دوبار شانزدهم و یک بار پانزدهم شده بود.

ماتینز پس از آنکه توانست باعث صعود سوانزی از دسته یک به دسته قهرمانی شود، به تیم ویگان پیوست.

مارتینز یک سال دیگر با ویگان قرار داشت، اما دیوید ویلان رئیس این باشگاه اعلام کرده بود که با رئیس باشگاه اورتون بر سر مبلغی در برابر یک سال باقیمانده از قرارداد او به توافق رسیده است.