شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل روسیه

Image caption تیم ملی ایران برای اولین بار در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال شرکت می‌کند

تیم ملی والیبال ایران در اولین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال در سه ست از روسیه قهرمان المپیک لندن شکست خورد.

در ابتدای ست اول تیم ملی ایران توانست امتیاز اول را از روسیه کسب کند، فرهاد ظریف در وقت‌ نخست با دریافت‌های خوب باعث شد تیم ایران پا به پای روسیه امتیاز بگیرد.

تیم ملی ایران در این ست با عملکرد خوب شهرام محمودی و محمود موسوی با فضا سازی مناسب توانست ۱۶ بر ۱۴ پیش بیفتد.

در اواخر ست اول بازیکنان ایران ۲۱ بر ۱۸ از روسیه پیش بودند ولی بهم ریختگی بازیکنان ایران در اواخر ست اول باعث شد درنهایت ایران ۲۵ بر ۲۱ وقت اول را واگذار کند.

بازیکنان تیم ملی والیبال ایران ست دوم را هم خوب آغاز کردند و تا امتیاز ۲۰ رقابتی شانه به شانه با روسیه داشتند.

در وقت دوم بازیکنان روسیه با دفاع مناسب در مقابل مهاجم‌های ایران توانستند بازی را در کنترل خود بگیرند.

همانند وقت اول، بازیکنان ایران در اواخر ست، در کسب امتیاز لازم بی دقت بودند و درنهایت این ست را هم ۲۵ بر ۲۲ واگذار کردند.

در ست آخر، والیبالیست‌های ایران همانند دو ست قبل با کسب امتیاز بازی را آغاز کردند ولی روسیه با پاس های کوتاه توانست امتیاز کسب کند و ۱۰ بر ۴ پیش بیفتد.

در وقت سوم خولیو ولاسکو سرمربی آرژانتینی تیم ملی والیبال از عملکرد خط دفاع راضی نبود و از آنها می خواست که دفاع بهتری انجام دهند.

در ادامه ست سوم، روسیه با تقویت دفاع خود باعث شد که حمله ‌های سرعتی ایران ناکام بماند و درنهایت این ست را با اختلاف بیشتر یعنی ۲۵ بر ۱۷ به پایان ببرد.

ایران در دومین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال روز شنبه بار دیگر با روسیه مسابقه خواهد داد. تیم ملی والیبال برای اولین بار است که در مسابقات لیگ جهانی والیبال شرکت می‌کند.

این تیم به همراه تیم ‌های روسیه، ایتالیا، کوبا، صربستان و آلمان در گروه دوم این رقابت‌ها قرار دارد.