شکست دوم تیم ملی والیبال ایران مقابل روسیه

تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال مقابل روسیه، قهرمان المپیک در چهار ست شکست خورد. به رقم ناکامی تیم ایران در این مسابقه، پیروزی ایران در ست سوم به قول خولیو ولاسکو، یک "خبر خوب" برای والیبال ایران است.

تیم ایران با آغاز خوب مسابقه در ابتدای ست اول ۷ بر ۴ از حریف جلو افتاد. اما با شروع بازی سرعتی تیم روسیه، با دریافت‌های ضعیف ایران فاصله امتیازها کم شد تا جایی که روسیه از ایران پیشی گرفت.

از نقاط ضعف تیم ایران در ست اول سرویس‌های ضعیفی بود که پشت سر هم به تور برخورد می‌کرد.

رقابت دو تیم در ست اول با سبقت‌های متوالی دو تیم همراه بود؛ اما در نهایت نتیجه۲۵-۲۳ به نفع میزبان رقم خورد.

ست دوم با برتری نسبی روس‌ها و اشتباه تیم ایران شروع شد. اما در اواسط بازی تیم ایران بازی بهتری را ارائه داد و اختلاف امتیاز را کم کرد که باعث روی آوردن تیم روسیه به بازی سرعتی شد.

ست دوم ۲۵ بر ۲۲ به نفع روسیه به پایان رسید.

در ست سوم تیم ایران با تقویت دفاع و تمرکز بیشتر روی زدن سرویس اشتباهات دو ست قبلی را کمتر تکرار کرد؛ حتی میزبان را در دریافت سرویس‌های فرهاد قائمی با مشکل رو برو کرد.

اما درنهایت با بیرون رفتن سرویس قائمی بازی به دست روس‌ها افتاد تا فاصله امتیاز‌ها به نفع این تیم کم شود. برگشت بازی به نفع روس‌ها ایران را به استفاده از آبشارهای قدرتی وا داشت تا دو باره کنترل بازی را به دست و از حریف پیشی بگیرد.

در نهایت ایران موفق شد حریف را ۲۵ بر ۱۷ شکست دهد.

ست چهارم بازی صحنه رقابت تنگاتنگ دو تیم بود. ایران که توانسته بود امتیاز را ۱۷ بر ۱۱ به نفع خود کند درخواست استراحت کرد اما بعد از برگشت به زمین با دریافت‌های خوب تیم روسیه مواجه شد و در نهایت با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ بازی را واگذار کرد.

بازی بعدی تیم ایران، ۳۱ خرداد، مقابل صربستان و به میزبانی ایران خواهد بود.