رافائل نادال در اوپن فرانسه اسطوره شد

Image caption رافائل نادال اولین تنیس‌بازی است که قهرمان هشت گراند اسلم اوپن فرانسه می‌شود

رافائل نادال با پیروزی بر دیوید فرر در فینال اوپن فرانسه صاحب رکورد بیشترین قهرمانی یک گراند اسلم شد.

نادال اسپانیایی در این بازی موفق شد حریف هموطنش را در سه ست پیاپی با نتیجه ۶-۳ ۶-۲ ۶-۳ شکست دهد.

مسابقه امروز اولین بازی فینال فرر ۳۱ ساله در یک گراند اسلم بود.

فرر که در ۲۳ بازی مقابل نادال تنها به ۴ پیروزی دست یافته بود پیش از بازی گفت که در این مسابقه به شخص نادال فکر نمی‌کند فارغ از اینکه از او بهتر باشد یا ضعیفتر؛ فرر آمده بود که "بجنگد و خوب بازی کند."

تنها پیروزی فرر مقابل نادال در زمین خاکی به سال ۲۰۰۴ برمی‌گردد، زمانی که نادال ۱۸ سال بیشتر نداشت.

پیش‌ از بازی امروز ریکارد سی‌یرس، ,ویلیام رنشاو، ویلیام لارنِد، بیل تیلدن، پیت سامپراس، راجر فدرر و رافائل نادال در داشتن رکورد ۷ قهرمانی گراند اسلم سهیم بودند.

فینال امروز اولین فینال گراند اسلم نادال از سال گذشته بود. او که در ویمبلدن از ناحیه زانو دچار ناراحتی شده بود، مجبور شد برای مدت ۷ ماه استراحت کند.

او پیش از بازی گفت: "برای یک بازی خوب وارد میدان شدم. احساس می‌کنم در هرکدام از بازی‌ها، نسبت به بازی قبل در این تورنمنت تا حدی بهتر حاضر شدم."

نادال با توضیح اینکه مهمترین مساله وارد شدن به میدان با روحیه خوب است گفت: "او [فرر] در کل تورنمنت، هیچ ستی را به حریف واگذار نکرده است به همین خاطر بازی با او مشکل خواهد بود."

Image caption یکی از معترضان به قانون ازدواج همجنس‌گراها با فشفشه مشتعل وارد زمین شد

نادال با تمجید از فرر گفت که او تنیس بازی است که اگر مقابلش عالی بازی نکنی به دردسر خواهی افتاد.

تنیس باز ۲۷ ساله از حدود ۱۰ سال پیش فرر را می‌شناسد و این دو رابطه نزدیکی با هم دارند؛ رابطه‌ای که محدود به زمین تنیس نمی‌شود؛ آنها در بازی‌های کامیوتری هم رقیب هم هستند.

اما خارج از زمین تنیس و میان تماشاچی‌های بازی امروز دو مرد با بالاتنه برهنه و پلاکاردی که دولت فرانسه را متهم به پامال کردن حقوق کودکان می‌کرد از نکات جالب توجه بود. اتفاقی که با درخواست استعفای فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، از طرف چند تظاهرکننده پیگیری شد.

معترضانی که در مخالفت با تصویب قانون ازدواج همجنس‌گراها، خواهان استعفای آقای اولاند بودن.

اما غیر منتظره‌ترین اتفاق امروز وارد شدن یکی از معترضان نقاب دار به میدان بود که در حالی که فشفشه‌ای مشتعل در دست داشت به سمت زمین بازی می‌دوید ولی بلافاصله توسط مسئولان امنیتی دستگیر شد.