امیدها و بیم‌ها پیش از دیدار ایران و لبنان

کارلوس کی‌روش، سر مربی تیم ملی ایران، در نشست خبری پیش از بازی با لبنان ضمن ابراز امیداواری برای پیروزی در این مسابقه گفته است که با اشتیاق فراوان و انگیزه زیاد، فردا به میدان خواهند رفت.

او در گفت و گویی با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: "فردا سفری دیگر خواهد بود در راه صعود ما به جام جهانی و ما منتظر آغاز این بازی هستیم و با اشتیاق فراوان و انگیزه زیادی که داریم به میدان می‌رویم. این یکی از آخرین حرکت‌های ما در رقابت برای حضور در جام جهانی است."

وی در پاسخ به این سوال که سرمربی لبنان اعلام کرد که با توجه به شرایط این تیم فردا مقابل ایران بازنده خواهد بود، گفت: "ما هیچ وقت در این دام‌ها نخواهیم افتاد چون تجربه کافی داریم که بدانیم مسابقه فوتبال قبل از اینکه شروع شود به پایان نمی‌رسد. ما مسئولیتی را بر دوش داریم و کاری را باید انجام دهیم که آن هم پیروزی است و تمام تمرکزمان روی صعود به جام جهانی است. تیم لبنان در این مرحله از ما عقب‌تر است و ما شانس بیشتری در اختیار داریم اما مسئله مهم این است که لبنان هنوز یک بازی پیش‌رو دارد و درست است که شانس کمتری دارد اما هنوز از دور مسابقه‌ها خارج نشده است."

در همین حال جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران نیز با ابراز رضایت از وضعیت جسمی و روحی بازیکنان ایران گفت: "بازی راحت دیگر وجود ندارد و ما خودمان را آماده یک بازی جدید با لبنان کرده‌ایم."

او ضمن اشاره به بازی سختی که تیم ملی ایران در مقابل قطر داشت از بهبود حال بازیکنان خبر داد.

نکونام در این باره گفت: "به هر حال آن بازی با توجه به شرایط آب و هوایی قطر سنگین بود و فشار زیادی به بازیکنان وارد شد اما در این مدت ریکاوری خوبی داشتیم."

وی افزود: "دو، سه روز تمرین‌های سبکی را انجام دادیم و در همین برنامه‌های سبک هم طبق تاکتیک‌های تعیین شده کار کردیم. تیم ملی کاملا آماده است و آثاری از خستگی در میان بازیکنان وجود ندارد. ما هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ر وحی آماده‌ایم."

تیم ملی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برزیل، قطر را در دوحه با نتیجه یک بر صفر شکست داد و با توجه با تساوی کره جنوبی و لبنان، شانس خوبی برای صعود به جام جهانی پیدا کرد.

اما لبنان در مسابقه رفت در بیروت موفق شد ایران را شکست دهد.

اکنون ایران برای صعود مستقیم به جام جهانی نیاز به هر شش امتیاز در دو بازی باقیمانده اش با لبنان و کره جنوبی دارد.

مطالب مرتبط