پیروزی کره جنوبی مقابل ازبکستان؛ بالا رفتن شانس صعود ایران

Image caption کره جنوبی تنها به یک امتیاز برای صعود به جام جهانی برزیل نیاز دارد

کره جنوبی با گل به خودی اکمل شاروخمدف مدافع ازبکستان موفق شد این تیم را یک بر صفر در سئول شکست دهد و به صدر جدول گروه اول مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا صعود کرد.

ازبکستان در صورت پیروزی مقابل کره جنوبی می توانست به جام جهانی صعود کند و کره جنوبی پس از تساوی سخت مقابل لبنان به پیروزی مقابل ازبکستان نیاز داشت.

در نیمه اول دو تیم با احتیاط بازی را آغاز کردند و هر دو تیم با اشتباه‌های فردی در خط دفاع فرصت‌های خوبی را به تیم مقابل دادند.

ازبکستان روی سردرگمی خط دفاع در نیمه اول می توانست دو سه بار دروازه کره جنوبی را باز کند ولی دروازه‌بان کره مانع از گلزنی بازیکنان ازبکستان شد.

از سوی دیگر کره جنوبی با ارسال از دو جناح سعی داشت با ضربات مهاجم بلند قامت خود در پیشانی خط حمله به گل برسند.

در دقیقه ۴۴ کره روی یکی از همین ارسال ها به گل رسید. سانتر کیم یونگ گئونگ را اکمل شاروخمدف مدافع ازبکستان به اشتباه وارد دروازه تیم‌ خودی کرد تا کره جنوبی در پایان نیمه اول یک بر صفر از تیم میهمان پیش بیفتد.

در نیمه دوم بازی کره جنوبی با استفاده از ارسال توپ های بلند به داخل محوطه جریمه و همچنین پاس های در عمق بارها دروازه‌بان ازبکستان را وادار به واکنش کرده اند.

ازبکستان هم با شوت‌های از راه دور سعی داشت گل تساوی را به ثمر برساند که دروازه‌بان کره جنوبی مانع از باز شدن دروازه‌ شد.

کره جنوبی با دفاع هوشمندانه توانست از تک گل خود تا انتهای باز محافظت کند و در نهایت با پیروزی یک بر صفر به صدر جدول گروه یک مقدماتی جام جهانی منطقه آسیا صعود کرد.

ایران در صورت پیروزی مقابل لبنان می تواند به رتبه دوم صعود کند و جای ازبکستان را بگیرد.

در گروه دوم منطقه آسیا، استرالیا توانست چهار بر صفر اردن را شکست دهد و به رده دوم گروه اول صعود کرد. در این گروه پیش از این ژاپن به جام جهانی صعود کرده بود.

شانس استرالیا با این برد، برای صعود مسقیم به جام جهانی برزیل افزایش یافت.