کی‌روش: سرمربی کره‌جنوبی 'مایه ننگ' فوتبال کره است

کارلوس کی‌روش
Image caption کارلوس کی‌روش: چوی عذرخواهی کند یا استعفا دهد

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به حرف‌های چوی کنگ-هی، سرمربی تیم کره جنوبی، او را مایه ننگ فوتبال کره دانست.

مربی کره جنوبی در نشست خبری بعد از مسابقه با ازبکستان گفت که از ایران بیشتر از ازبکستان بدش می‌آید و به خاطر "رفتار بد" ایرانی‌ها در میزبانی از کره جنوبی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ از آنها در کره "انتقام" می‌گیرد.

کی‌روش با تاکید بر اینکه صحبت‌های آقای چوی به فدراسیون کره جنوبی و هیچکدام از بازیکنان این تیم ارتباطی ندارد، گفت: "برای هواداران و بازیکنان کره جنوبی احترام قائل هستیم."

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران شرایط ایران در پذیرایی از تیم فوتبال کره جنوبی را مثل میزبانی دانست "که یک ران مرغ را با مهمان گرسنه‌اش به اشتراک می‌گذارد."

کارلوس کی‌روش علاوه بر تیم‌های ملی کره جنوبی، قطر و لبنان، مربی تیم کره جنوبی را هم مستقلا در نتیجه مسابقات گروه موثر دانست.

به اعتقاد او، حرف‌های مربی کره جنوبی به این معناست که "او در دیدار با ازبکستان به اندازه کافی سخت تلاش نکرده است و با تمام وجود در این مسابقه به میدان نرفته است."

کی‌روش در آخرین صحبت‌هایش که در نشست خبری پیش از سفر تیم ملی ایران به کره جنوبی مطرح شد، گفت: پیش از رسیدن تیم ملی فوتبال ایران به کره جنوبی، چوی باید از هواداران فوتبال ایران و اعضای تیم ملی این کشور، همچنین از هواداران تیم کره جنوبی به خاطر حرف‌هایش عذرخواهی کند.

مربی تیم ایران، راه دیگر موجود برای مربی کره جنوبی را استعفا دانست.

او گفت که می‌خواهد پیراهن تیم ملی ازبکستان را به چوی هدیه کند و اضافه کرد: امیدوارم شجاعت این را داشته باشد که هنگام بازی با ایران پیراهن ازبکستان را بپوشد.

خبرگزاری فرانسه در ارتباط با صحبت‌های آقای چوی، مسائل مربوط به صدور ویزا، امکانات تمرینی ضعیف در تهران و تکل‌های خطرناک را از مواردی عنوان کرد که مربی کره جنوبی را از ایرانی‌ها رنجانده است.

به گزارش خبرنگاران محلی، ویزای تیم ملی کره جنوبی برای سفر به ایران روز پرواز این تیم صادر شده بود؛ زمین ورزشی نامناسب برای تمرین آن تیم در تهران و "امکانات ضعیف روشنایی" زمین از دیگر نکاتی بود که خبرنگاران محلی به آن اشاره کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به حرف‌های سرمربی کره جنوبی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "این حرف‌ها بخشی از جنگ روانی است که تیم‌ها علیه یکدیگر استفاده می‌کنند. ما نمی‌دانیم بدرفتاری که مربی کره جنوبی از آن صحبت می‌کند، در چه مورد است. رفت و آمد تیم کره جنوبی مشکلی نداشت، هتل خوبی هم به آنها دادیم. ما به این حرف‌ها پاسخ نخواهیم داد. هرچند ممکن است با نامه‌نگاری به مراجع دیگر شکایت کنیم."

مطالب مرتبط