مربی کره جنوبی: از ایرانی‌های 'بی‌ادب' انتقام می‌گیرم

چوی کنگ-هی
Image caption سرمربی کره جنوبی: در ایران مورد بدرفتاری قرار گرفتیم

مربی کره جنوبی که پیشتر گفته بود بعد از راهیابی تیمش به جام جهانی از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد، می‌خواهد انتقام شکست ۱-۰ مقابل ایران، در بازی رفت را بگیرد.

چوی کنگ-هی، سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی گفت که می‌خواهد امید راهیابی مستقیم ایران به جام جهانی را ناامید کند. آقای چوی "برخورد بد" ایران در بازی سال گذشته در تهران را دلیل خواسته‌اش عنوان کرد.

آقای چوی در سئول به خبرنگاران گفت: "به خاطر دارم که در ایران مورد بدرفتاری قرار گرفتیم."

او افزود: "رفتاری که [ایرانی‌ها] با ما داشتند خوب نبود، آنها مهمان‌نواز نبودند. فارغ از اینکه چه تیمی به جام جهانی راه پیدا می‌کند، می‎‌خواهم که ایران را شکست دهیم."

مربی کره جنوبی که در نشست خبری بعد از بازی با ازبکستان در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: "من از ایران بیشتر از ازبکستان بدم می‌آید و ترجیح می‌دهم ازبکستان به جام جهانی راه پیدا کند."

به گزارش خبرگزاری فرانسه مسائل مربوط به صدور ویزا، امکانات تمرینی ضعیف در تهران و تکل‌های خطرناک مواردی است که مربی کره جنوبی را از ایرانی‌ها رنجانده است.

این در حالی است که صعود کره جنوبی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل هنوز قطعی نشده است.

فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به حرف‌های سرمربی کره جنوبی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "این حرف‌ها بخشی از جنگ روانی است که تیم‌ها علیه یکدیگر استفاده می‌کنند. ما نمی‌دانیم بدرفتاری که مربی کره جنوبی از آن صحبت می‌کند در چه مورد است. رفت و آمد تیم کره جنوبی مشکلی نداشت، هتل خوبی هم به آنها دادیم. ما به این حرف‌ها پاسخ نخواهیم داد. هرچند ممکن است با نامه‌نگاری به مراجع دیگر شکایت کنیم."

محمد تقوی، بازیکن سابق تیم ملی ایران، در این مورد به بی‌بی‌سی فارسی گفت که معمولا چنین حرف‌هایی برای بالا بردن بار روانی بازی برای حریف مطرح می‌شود. با توجه به مطرح بودن بحث تبانی در بازی‌های باقی‌مانده، آقای تقوی اظهارنظر مربی کره جنوبی را "تلاش برای رد کردن تئوری تبانی" می‌داند.

او همچنین تیم کره جنوبی را فاقد توان فنی لازم برای مطرح کردن چنین ادعایی خواند و گفت که حرف‌های اینچنینی از یک مربی حرفه‌ای بعید است.

بازیکن سابق تیم ملی ایران که شرایط امروز این تیم را بسیار خوب ارزیابی می‌کند، گفت: "دو بازی اخیر تیم ملی ایران و به کارگیری دو استراتژی متفاوت در این بازی‌ها نشان از اشراف بسیار خوب کی‌روش روی تیم ملی و تیم‌های حریف دارد."

او با اشاره به اینکه بازیکنان تیم ایران نباید تحت تاثیر حرف‌های مربی کره جنوبی قرار بگیرند، شانس پیروزی تیم ایران را با شانس کره جنوبی برابر خواند.

شاگردان آقای چوی روز سه‌شنبه، ۲۱ خرداد، با شکست دادن ازبکستان در سئول خود را در موقعیت بسیار مناسبی برای راهیابی به جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ قرار دادند؛ تنها اگر کره جنوبی مقابل ایران شکست بخورد و ازبکستان موفق بشود قطر را با تفاضل گل بالا ببرد، کره جنوبی به صورت مستقیم به بازی‌های برزیل ۲۰۱۴ راه پیدا نخواهد کرد.

بعد از برد کره جنوبی مقابل ازبکستان و پیروزی ایران برابر لبنان، کره جنوبی با ۱۴ امتیاز از ۷ بازی صدرنشین جدول گروه است و ایران با ۱۳ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. دو تیم اول هر گروه مستقیم به جام جهانی راه خواهند یافت و برنده مسابقه بین تیم‌های سوم دو گروه در بازی پلی‌آف (رفت و برگشت) با تیم پنجم آمریکای جنوبی مسابقه خواهد داد.

در تاریخ مسابقه‌های جام جهانی تا به حال هیچ تیم آسیایی موفق نشده است که حریفی از آمریکای جنوبی را شکست دهد. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان شانس حضور تیم پنجم آسیا در جام جهانی برزیل را کم می‌دانند.

ازبکستان تا به حال موفق به حضور در جام جهانی نشده است. اما نتیجه بازی این تیم مقابل قطر می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد.

میرجلال قاسم‌اُف، مربی ازبکستان به خبرنگاران گفت: "فکر می‌کنم در بازی با کره جنوبی چیزی را از دست ندادیم؛ هنوز شانس داریم."

مطالب مرتبط