علی کریمی به تراکتورسازی تبریز پیوست

Image caption علی کریمی در چند هفته اختلافاتی با مدیرعامل پرسپولیس داشته است

علی کریمی بازیکن سابق تیم پرسپولیس تهران پس از کش و قوس فراوان، به باشگاه تراکتور سازی تبریز پیوست.

اختلاف بین کاپیتان فصل پیش تیم پرسپولیس تهران و محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه در چند هفته گذشته علنی شد و در نهایت باعث جدایی این هافبک تکنیکی از تیم شد.

بر اساس گزارش رسانه های ایران، علی کریمی از روز چهارشنبه مذاکرات جدی برای پیوستن به تراکتور سازی تبریز داشته است.

حمید زینی زاده مدیرعامل باشگاه ترکتور سازی درباره پیوستن علی کریمی به تراکتورسازی گفته است:"کریمی از بزرگان و اسطوره‌های فوتبال ماست و خوشحالیم که امسال در خدمت او در تیم تراکتورسازی تبریز هستیم. امیدوارم که تیم ما قدرتی بیش از پیش پیدا کند و این اقدام ما منجر به خوشحالی هواداران تبریزی هم شده باشد."

مجید جلالی سرمربی باشگاه ترکتور سازی معتقد است کریمی در این فصل در این تیم خواهد درخشید و اعلام کرد" اما من در صحبت‌های پیش از توافق می خواستم مطمئن شوم که او انگیزه خوبی دارد تا بتواند در فوتبال بازیکن نمونه و تاپ باشد و من با او صحبت کردم و مطمئن شدم و شما نیز بدانید که در فصل آینده کریمی جزو فوتبالیست‌های نمونه و تاپ لیگ خواهد بود و همه او را متفاوت‌تر خواهند دید."

آقای جلالی درباره واکنش احتمالی هواداران پرسپولیس به این نقل و انتقال گفته است:"بعید می‌دانم که چنین چیزی اتفاق افتد. انتقال علی کریمی به تراکتورسازی نه انگیزه مادیگرایانه داشته و نه با انگیزه منفی اتفاق افتاده که بخواهند به واسطه آن ناراحت شوند. در ضمن خود کریمی گفته که می‌خواهد فوتبالش را در پرسپولیس تمام کند."

علی کریمی سابقه بازی در تیم های پرسپولیس، بایرن مونیخ، استیل آذین، الاهلی و القطر را دارد. کریمی همچنین برای تیم ملی ایران ۱۲۷ بازی انجام داده و ۳۸ گل ملی به ثمر رسانده است.