جشن راهیابی به جام جهانی در شهرهای ایران

نکات اصلی

  • تیم ملی فوتبال ایران در سئول کره جنوبی را شکست داد و به جام جهانی رفت.
  • این چهارمین باری است که ایران به جام جهانی می‌رود.
  • این اولین باری است که ایران در کره جنوبی توانسته است کره جنوبی را شکست دهد.

پوشش زنده

به روز شده در 18 ژوئن 2013 - 28 خرداد 1392

22:37 GMT

"تلاش پلیس تهران برای جلوگیری از درگیری در پارک وی"

به گزارش شاهدان عینی در پی جشن و شادمانی گروهی از مردم بعد از راهیابی تیم ملی ایران به جام جهانی فوتبال، درگیری های پراکنده ای در ساعات اولیه بامداد امروز،چهارشنبه در تهران روی داده است. تا زمان نگارش این خبر درگیری هایی در پارک وی، ونک و میدان هفت حوض تهران روی داده است.

یکی از شاهدان عینی درگیری در پارک وی به بی بی سی گفت "وقتی لحن شعارها از سوی جمعیت که به خیابان آمده بودند تند شد و فریاد "مرگ بر دیکتاتور"، "بسیجی برو گم شو" و "مرگ بر تو - مرگ برتو" از سوی آنها بلند شد، عده ای با لباس شخصی و موتور به قصد حمله به مردم هجوم آوردند ولی با دخالت پلیس جلوی درگیری جدی گرفته شد."

این شاهد عینی به بی بی سی گفت: "نیروهای یگان ویژه برای  متفرق کردن جمعیت و جلوگیری از درگیری میان دوطرف گاز اشک آور شلیک کردند. هر کس از هر طریقی که می توانست از محل فرار کرد. ماشین سوارها پیاده ها را سوار می کردند و از محل دور می کردند."

یک شاهد عینی دیگر که در میدان ونک حضور داشت به بی بی سی گفت" حدود ده دقیقه بعد از تغییر شعارها به شعارهای سیاسی مثل موسوی رایت رو پس گرفتیم، عالیه جای ندا خالیه" لباس شخصی ها با باتوم به جمعیت حمله کردند. عده ای کتک خوردند"

تا این لحظه گزارشی از دستگیری در پی این درگیری ها منتشر نشده است.

15:59 GMT

با راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی مردم شهرهای مختلف به خیابان‌ها ریخته و جشن گرفته‌اند.

16:06 GMT

خوشحالی عده‌ای از شهروندان تهرانی که در برج میلاد به تماشای بازی ایران و کره جنوبی نشسته بودند.

16:11 GMT

عکسی که میثم از زنجان برای نوبت شما فرستاده.

16:15 GMT

جشن و شادی مردم تهران

TWEET 16:16 GMT

SirHossein

پیروزی #ایران خیلی حال داد. اما اون حرکت کیروش یک چیز دیگه بودش.

16:18 GMT

بعضی از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که در جشن پیروزی تیم ملی فوتبال ایران شعارهای سیاسی نیز سر داده شده است.

16:21 GMT

کارلوس کی‌روش سر مربی تیم ملی ایران درباره صعود به جام جهانی برزیل گفته است:" بازی سختی بود، می‌دانستیم با تیم خوبی قرار است بازی کنیم. در بازی امروز بسیار تحت فشار بودیم و می‌دانستیم مسابقه سختی را پیش رو داریم که خوشبختانه تیم من بسیار هوشیارانه و منطقی بازی کرد."

آقای کی روش در مورد ادامه همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران گفت:"جواب این سوال را تنها خدا می‌تواند پاسخ دهد."

16:22 GMT

فدراسیون فوتبال ایران پیش از راهیابی ایران به جام جهانی در اطلاعیه‌ای گفته بود که در صورت صعود ایران به دور نهایی، مراسم ویژه‌ای فردا در در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. در این اطلاعیه گفته شده که تنها مردان می‌توانند در این مراسم حضور یابند و از زنان ایرانی خواسته شده تا به استادیوم نروند.

16:24 GMT

شادی مردم در تهران پس از گل ایران به کره جنوبی

16:26 GMT

گروهی از ایرانیان در برج میلاد به تماشای بازی نشسته بودند.