دیدار دو رئیس جمهور با تیم ملی فوتبال ایران

Image caption محمود احمدی نژاد در دیدار با بازیکنان تیم ملی تاکید کرد که تیم ملی با کادر فنی فعلی به کارش ادامه دهد

شامگاه چهارشنبه پس از بازگشت تیم ملی ایران به تهران و برگزاری مراسم استقبال، بازیکنان و کادر فنی تیم با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور و حسن روحانی رئیس جمهور منتخب یازدهمین دوره انتخابات ریاست جهموری به طور جداگانه دیدار کردند.

تیم ملی ایران پس از پیروزی مقابل کره جنوبی و صعود به جام جهانی برزیل دیروز به تهران بازگشت.

طبق برنامه ریزی فدراسیون فوتبال جشن راهیابی به جام جهانی در ورزشگاه آزادی تهران و بدون حضور زنان برگزار شد و پس از آن بازیکنان و کادر فنی به نوبت به دیدار دو رئیس جمهور فعلی و منتخب ایران رفتند.

بازیکنان تیم ملی ایران پس از جشن استقبال در ورزشگاه آزادی به نهاد ریاست جمهوری رفتند و با محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری دیدار کردند.

آقای احمدی نژاد در این جلسه گفت که بازی کره جنوبی و ایران را به طور کامل تماشا کرده است: "بازی بسیار خوبی بود. رحمان بسیار خوب از دروازه دفاع کرد. خط دفاعی نیز بسیار خوب کار کرد. ۹۰ دقیقه تیم دوید. خط میانی نیز بازی خوبی ارائه داد و آقای قوچان‌نژاد از فرصت ایجاد شده به خوبی استفاده کرد و در واقع هوشمندی و غیرت ایرانی را به نمایش گذاشت."

محمود احمدی نژاد درباره حرکت کارلوس کی‌روش و مشت گره کرده او پس از پایان بازی دو تیم گفت:" شما باید یک کم حوصله بیشتر به خرج بدهید. قرار است با تیم ایران به مرحله دوم جام جهانی راه پیدا کنید و خوب است خونسردی‌تان را بیشتر حفظ کنید. شما غیرتی شده بودید."

آقای احمدی نژاد درباره حضور کی‌روش در تیم ملی ایران گفت: "شما دیدید که ایران جای خوبی است و تیم ایران نیز تیم خوبی است و برخی چیزها به مانند این مسائل را نمی‌توان با چیزهای دیگر عوض کرد. یک رابطه انسانی و دوستانه قابل ارزیابی با پول نیست."

تیم ملی ایران سال آینده به همراه سی و یک تیم دیگر در جام جهانی برزیل حضور خواهد داشت.

آقای احمدی نژاد در این جلسه با بازیکنان تیم ملی ایران و کادر فنی تاکید کرده که برای حضور در جام جهانی باید برنامه ریزی درست انجام شود: "هر تدارکات و امکاناتی که خواستید به ما بگویید تا ما تهیه کنیم. البته این دولت تا یک و نیم ماه دیگر است و باید برنامه‌ریزی‌ها در این مدت انجام شود چرا که تا دولت جدید بخواهد مستقر شود، ممکن است کمی فرصت از دست برود و باید از تک تک فرصت‌ها استفاده شود."

"برای شرکت در مسابقات جام جهانی باید هدف‌گذاری کنیم، مثلا اینکه هدفمان این باشد که به مرحله دوم راه پیدا کنیم و جزو ۱۶ تیمی باشیم که در این مرحله حضور دارند."

محمود احمدی نژاد در این مراسم به‌عنوان پاداش به هر یک از اعضای تیم ملی، ۵۰ میلیون تومان و مجوز وارد کردن خودرو بدون عوارض مالیاتی اهدا کرد.

دیدار دوم؛ ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک

Image caption حسن روحانی در دیدار با اعضای تیم ملی فوتبال ایران

بازیکنان تیم ملی ایران چهارشنبه شب، دیدار دیگری را هم با رئیس جمهور منتخب یعنی حسن روحانی داشتند، جلسه‌ای که پس از دیدار با محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران صورت گرفت.

حسن روحانی بر خلاف محمود احمدی نژاد وقت تماشای بازی را نداشته است: "متاسفانه بازی تیم ملی برابر کره‌جنوبی را از نزدیک ندیدم چون در جلسه‌ای بودم اما سپرده بودم که گزارش لحظه به لحظه آن را به من بدهند."

رئیس جمهور منتخب ایران در این جلسه به ملی پوشان قول داد که دولت او "از هیچ کمکی برای تیم ملی فرو گذار نخواهد کرد."

آقای روحانی که در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران اکثریت آراء را به خود اختصاص داد، درباره شادی مردم پس از پیروزی تیم ملی ایران مقابل کره و صعود به جام جهانی گفت:

"سه‌شنبه شب همه مردم ایران شاد بودند. با چه وسیله‌ای می‌شود افراد مختلف از قومیت‌ها و تفکرات متنوع را در یک شب گرد هم جمع کرد؟ ورزش و به خصوص فوتبال این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد. پس فوتبال، سیاسی هم هست. برای شما لذت بخش‌ترین زمان، چه زمانی است؟ وقتی پرچم جمهوری اسلامی ایران بالا می‌رود و سرود ملی طنین انداز می‌شود، خودتان احساس عزت و غرور ملی می‌کنید و همه مردم به همراه شما سرشار از غرور ملی می‌شوند."

به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، در انتهای این مراسم، حسن روحانی هم هدایایی را به بازیکنان تیم ملی ایران اهدا کرده است.