تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش تا پایان جام جهانی برزیل

Image caption قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی ایران تا آخر جام جهانی برزیل تمدید شد

کارلوس کی‌روش در گفت و گو با برنامه ورزش و مردم تلویزیون اعلام کرد که قرار‌داد او تا آخر جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ تمدید شده است.

آقای کی‌روش که به همراه تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل راه یافته است در مورد ادامه کارش به عنوان سرمربی تیم ملی در برنامه ورزش مردم تلویزیون ایران گفت:" قرارداد طوری ثبت و امضا شده که در هر مرحله‌ای به خاطر منافع فدراسیون فوتبال تجدید می‌شود به این صورت که بعد از بالا رفتن تیم ملی در هر مرحله قراردادم تمدید خواهد شد. بنابراین این قرارداد تا آخر جام جهانی تمدید شد."

صعود به همراه تیم ملی ایران سومین تجربه کارلوس کی‌روش در راه صعود به جام جهانی است، او پیش از این با تیم های ملی آفریقای جنوبی و پرتغال به جام جهانی رفته بود.

سرمربی تیم ملی ایران در مورد برنامه ریزی برای حضور در جام جهانی برزیل در این برنامه تلویزیونی گفته است:" باید سریع برنامه ریزی‌های مربوط به آمادگی به جام جهانی را انجام دهیم، و به دلیل اینکه انتظار مردم از تیم ملی بالارفته ما باید کارهایی را صورت دهیم که پاسخ گوی این انتظارات باشد و تیم را به خوبی برای مسابقات جام جهانی برزیل آماده کنیم."

سرمربی پیشین تیم ملی پرتغال در این گفتگو درباره علت پذیرفتن پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی ایران گفت: "مهم‌ترین دلیلی که باعث شد پیشنهاد فدراسیون ایران را قبول کنم، این بود که می دانستم ما شانس زیادی برای صعود از گروه‌مان در جام جهانی داریم. زمانی که سرمربی پرتغال بودم، از اسپانیایی شکست خوردیم و حذف شدیم که تیم دوم جهان بود و قهرمان هم شد، اما بعد از این مسابقات اتهام همکاری با بازیکنان دوپینگی را به من زدند.

سرمربی تیم ملی ایران پشنهاد کار در ایران را هماهنگ با خواسته‌هایش دانسته و گفته است: "بعد از جام جهانی پیشنهادهای زیادی از تیم‌های مختلف داشتم، اما همیشه به دنبال این بودم که یک بار دیگر تیمی را به جام جهانی بیاورم. پیشنهاد ایران با علاقه و عشق من همخوانی داشت. الان من مهم نیستم، بلکه ایران اهمیت دارد. خانواده‌ام نیز برایم ارزش بالایی دارد."

پیش از بازی ایران و قطر صحبت ‌های زیادی در مورد بازگشت مهدی رحمتی و هادی عقیلی به تیم ملی مطرح شد، ولی مربی پرتغالی در نهایت اجازه نداد که این دو نفر به تیم ملی باز گردند. کارلوس کی روش درباره علت تصمیم سرسختانه خود گفته است: "با تمام احترامی که برای رحمتی و عقیلی قائلم، اما باید روی ۲۵ بازیکن دیگر که تعهد کامل داشته و در خدمت تیم بودند، تمرکز کنم. من بازیکنان با شهامتی می‌خواهم که به فکر خودشان نباشند. این مساله شخصی نیست، بلکه تفکر حرفه‌ای به عنوان یک مربی است. این دو متاسفانه از فرصتی که به آنها دادم استفاده نکردند. بنابراین بازیکنان جوان نیز این را باید به عنوان یک نمونه برای خود بدانند تا در آینده آنها نیز به فکر خودشان نباشند."