اولین امتیاز ایران در لیگ جهانی والیبال با شکست مقابل صربستان

Image caption تیم ملی والیبال ایران اولین بار است که در لیگ جهانی والیبال حضور پیدا می‌کند

تیم ملی ایران در اولین مسابقه خانگی خود در لیگ جهانی والیبال مقابل صربستان با نتیجه سه بر دو شکست خورد.

سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی محل برگزاری اولین بازی خانگی تیم والیبال ایران از یک ساعت پیش از آغاز مسابقه دو تیم پر شده بود ولی به گزارش خبرگزاری‌های داخلی ایران زنان اجازه ورود به آن را پیدا نکردند.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب فرهاد قائمی، سعید معروف ، محمد موسوی، امیر غفور، آرمین تشکری، حمزه زرینی و فرهاد ظریف بازی را آغاز کرد.

ست اول ۲۴ به ۲۶ صربستان

در شروع وقت اول دفاع به موقع تیم صربستان باعث شد این تیم سه بر صفر امتیاز از ایران پیش بیفتد ولی در ادامه سعید معروف با اداره بازی باعث شد فاصله امتیاز‌ها زیاد نشود.

تیم ملی ایران با استفاده از توپ‌های بلند و با آبشارهای پرقدرت فرهاد قائمی توانستاز قهرمان اروپا امتیاز بگیرد و فاصله امتیاز را با صربستان کم کند. در مقابل صربستان هم با عملکرد خوب کواسویچ و آتاناسویچ برتری خود را مقابل ایران حفظ کرد. صربستان در وقت اضافه فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ از ایران پیش بود.

در ادامه این ست بازیکنان ایران توانستند در مقطعی ۳ امتیاز از صربستان پیش بیفتند ولی اشتباه مهدوی باعث شد فاصله امتیازی دو تیم کم شود. صربستان در این ست در حالی که ۱۹-۲۲ عقب بود در نهایت با دفاع خوب موفق شد در وقت اول ۲۶-۲۴ به پیروزی برسد.

ست دوم ۲۳ به ۲۵ صربستان

تیم ملی والیبال ایران در ابتدای وقت دوم با بازی خوب فرهاد قائمی ۵ امتیاز از صربستان پیش افتاد. خولیو ولاسکو در ست دوم، با آوردن علی مباشری به جای حمزه زرینی باعث شد که عملکرد دفاعی ایران بهتر شود.

بازیکنان تیم ملی والیبال در ست دوم با بازی خوب ۱۱ بر ۷ از صربستان پیش بودند ولی بازی سرعتی صربستان و اشتباهات فردی باعث شد دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شوند.

با وجود شروع خوب بازیکنان تیم ملی والیبال در آغاز وقت دوم، برخی اشتباهات باعث شد، صربستان به امتیاز ۱۶ برسد. صربستان هم با سرویس های پرشی استانکوویچ و همچنین پاس های به موقع پاسور این تیم به تعداد امتیازهای خود اضافه کرد.

باز هم با وجود اینکه ایران در مقطعی از ست دوم ۴ امتیاز از صربستان پیش بود در نهایت وقت دوم را ۲۳ به ۲۵ واگذار کرد.

ست سوم ۲۵ به ۱۷ ایران

با وجود اینکه در وقت استراحت فنی اول این ست صربستان از ایران پیش بود ولی ایران در ادامه بازی متفاوتی انجام داد. در تیم صربستان استانکوویچ با دفاع روی تور خوب باعث شده بود که مهاجمان ایران نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند.

آمدن شهرام محمودی جریان بازی را به نفع ایران تغییر داد، بازیکنان تیم ملی والیبال در حالی که در ابتدای ست از صربستان عقب بودند روی بازی خوب محمودی ۱۹ بر ۱۶ از حریف پیش افتادند.

سرویس های عالی فرهاد قائمی و بازی خوب ایران باعث شد، تیم میزبان با نتیجه خوب ۲۵ بر ۱۷ صربستان را در ست سوم شکست دهد. پیروزی ایران در ست سوم فضای ورزشگاه آزادی را عوض کرد و باعث تشویق بیشتر تماشاگران شد.

ست چهارم ۲۵ بر ۱۴ ایران

در ست چهارم تیم ملی والیبال ایران به روند رو به رشد خود ادامه داد، بازی خوب پوریا فیاضی و محمد موسوی باعث شد ایران در زمان وقت استراحت فنی اول چهار امتیاز از صربستان پیش بیفتد.

صربستان در این ست پر اشتباه بازی می‌کرد و همین به بازیکنان ایران کمک می کرد که فاصله امتیازی خود را با این تیم بیشتر کنند.

ایران در وقت استراحت فنی دوم، ۱۶ بر ۱۰ از حریف خود پیش بود، اشتباهان صربستان و بازی خوب بازیکنان ایران باعث شد در نهایت ایران این ست را ۲۵ بر ۱۴ به سود خود به پایان برد.

ست پنجم ۱۸ به ۱۶ صربستان

صربستان در شروع وقت پنجم و سرنوشت ساز، سه امتیاز پیش افتادند ولی بازیکنان ایران تلاش کردند تا اختلاف را کم کنند. اختلاف دو تیم در میانه ست پنجم به یک امتیار رسید و در نهایت بازیکنان ایران توانستند نتیجه را ۸-۸ مساوی کنند.

بازیکنان ایران توانستند ۱۰ بر ۸ از صربستان جلو بیفتند ولی تیم میهمان به راحتی این دو امتیاز را جبران کرد و نتیجه بازی ۱۰-۱۰ مساوی شد.

صربستان در ادامه ست پنجم توانست از موقعیت‌های خود به خوبی استفاده کند و از ایران پیش بیفتد و در نهایت توانست ۱۸ بر ۱۶ ست پنجم را به نفع خود پایان دهد. ایران دومین بازی خود مقابل صربستان را روز یکشنبه هفت آینده انجام خواهد داد.

تیم ملی والیبال ایران به دلیل اینکه توانست در دو ست به پیروزی برسد در پایان و با وجود باخت سه بر دو، یک امتیاز کسب کرد.