گواردیولا: برای تکرار موفقیت‌های بایرن مونیخ تحت فشار خواهم بود

Image caption پیوستن گواردیولا به بایرن مونیخ شگفتی ساز بود

پپ گواردیولا٬ سرمربی جدید بایرن مونیخ گفته است برای دستیابی به موفقیت هایی که یوپ هاینکس٬ سرمربی سابق این باشگاه به دست آورده و تکرار آن تحت فشار خواهد بود.

گواردیولا در نخستین کنفرانس خبری خود به عنوان مربی جدید قهرمان آلمان گفت: "امیدوارم که بتوانم تیم را در همان سطحی که فصل گذشته بازی کرد٬ حفظ کنم."

قهرمانی در بوندس لیگا٬ جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا حاصل کار این تیم پر افتخار در فصل گذشته زیر نظر هاینکس بود.

با این حال به این مربی ۶۸ ساله گفته شد که باشگاه به دلیل اینکه قصد استخدام گواردیولا را دارد٬ قرارداد او را تمدید نخواهد کرد.

بایرن مونیخ در ماه ژانویه در حالی با گواردیولا قراردادی سه ساله بست که گفته می شد باشگاه های بزرگ دیگر مانند منچستر سیتی و چلسی نیز به دنبال جذب این مربی بودند.

Image caption گواردیولا مربی تاریخ باشگاه بارسلونا بوده است

او در حالی جایگزین هاینکس می شود که بایرن مونیخ در فصل ۱۳-۲۰۱۲ درخشان ترین فصل تاریخ خود را گذراند.

گواردیولا در این نشست خبری که به آلمانی نیز صحبت می کرد گفت: "بودن در بارسلونا عالی بود اما نیاز به چالش دیگری داشتم که بایرن مونیخ این فرصت را برایم مهیا کرد."

کارل هاینس رومنینگه٬ کاپیتان سابق بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان که اکنون ریاست باشگاه را در اختیار دارد در این نشست گفت که باشگاه تلاش زیادی کرد تا بتواند گواردیولا را برای پیوستن به بایرن متقاعد کند.

این مربی ۴۲ ساله اسپانیایی٬ کار مربی گری را با تیم دوم بارسلونا در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد و سال بعد هدایت تیم اصلی را برعهده گرفت.

او در سال ۲۰۱۲ در حالی بارسلونا را ترک می کرد که سه جام قهرمانی در لالیگا (لیگ اسپانیا)٬ دو جام حذفی و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و چندین بار قهرمانی در تورنمنت های دیگر برای این تیم به یادگار گذاشت و عنوان پرافتخارترین مربی بارسلونا را برای خود ثبت کرد.

گواردیولا سال گذشته مربی گری تیمی را بر عهده نداشت.