ویمبلدون ۲۰۱۳؛ نادال در نخستین روز حذف شد

در نخستین روز مسابقات تنیس ویمبلدون رافائل نادال٬ ستاره اسپانیایی تنیس و قهرمان دو دوره این مسابقات در سه ست پیاپی مقابل حریف بلژیکی خود مغلوب شد و از دور رقابت ها حذف شد.

نادال که در حال حاضر در رده پنجم رده بندی جهانی جا دارد٬ در نخستین مسابقه خود مقابل استیو دارسیس ۱۹ ساله قرار گرفت و دو ست اول را با نتیجه ۷ بر ۶ و ست سوم را با نتیجه ۶ بر ۴ باخت.

استیو دارسیس که در رده ۱۳۵ رده بندی جهانی قرار دارد٬ پس از این پیروزی ارزشمند گفت: "نادال بهترین بازی اش را نکرد. سخت است که (پس از مدتها) برای اولین بار روی چمن بازی کرد."

نادال سال گذشته نیز در مسابقات ویملبدون حضور داشت٬ اما در میانه مسابقه با لوکاس روسول در دور دوم مسابقات دچار مصدومیت شد و از ادامه بازی ها کناره گرفت.

او بیش از هفت ماه به دلیل مصدومیت و سپس بیماری از مسابقات حرفه ای دور بود٬ اما در ماه های اخیر توانست کمی به روزهای اوج خود نزدیک شود و نهایتا دو هفته پیش به قهرمانی اوپن فرانسه دست یابد و نام خود را به عنوان تنها تنیس بازی که به هشت قهرمانی یک گرند اسلم رسیده٬ ثبت کند.

در مسابقات دیگر روز نخست در بخش مردان راجرر فدرر٬ مرد شماره سه جهان و مدافع عنوان قهرمانی در یک مسابقه نه چندان دشوار ۳ بر صفر ویکتور هانسکو از رومانی را شکست داد و اندی ماری٬ فینالیست سال گذشته و قهرمان المپیک نیز به آسانی در سه ست پیاپی بنیامین بکر آلمانی را از پیش رو برداشت.

مطالب مرتبط