رویانیان از پرسپولیس ‌'می‌رود'

Image caption محمد رویانیان٬ در اواخر شهریور ۱۳۹۰ با حکم نخستین وزیر ورزش ایران به مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس منصوب شد

بنا بر گزارش منابع خبری در ایران٬ محمد رویانیان٬ مدیر عامل باشگاه پرسپولیس بزودی این باشگاه را ترک می کند.

گفته شده است که علت برکناری احتمالی آقای رویانیان٬ پایان ماموریت موقت او در دولت بوده و او باید مجددا در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح قرار گیرد.

آقای رویانیان در سال ۱۳۸۶ که از سوی محمود احمدی نژاد٬ رئیس جمهور ایران به ریاست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور شد٬ از ستاد کل نیروهای مسلح به نهاد ریاست جمهوری مامور شده بود.

حدود دو ماه پیش حمید بقایی٬ معاون اجرایی رئیس جمهور ایران حکم ماموریت او در دولت را باطل کرد٬ اما گفته این حکم منافاتی با ادامه مدیریت او در باشگاه ندارد.

با این حال بار دیگر تمدید نشدن ماموریت محمد رویانیان در دولت مطرح شده و این بار برخی از مسئولان باشگاه گفته اند که رفتن او از باشگاه قطعی است.

فداحسین مالکی٬ رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره رفتن آقای رویانیان به خبرگزاری دانشجویان ایران٬ ایسنا گفته است: "پیش از این بارها مسئله تمدید نشدن ماموریت رویانیان در پرسپولیس مطرح شده بود که خودشان هم بارها به آن اشاره کرده بودند. همین مسئله مشکل ساز شد."

آقای مالکی در ادامه در خصوص ادامه همکاری آقای رویانیان با باشگاه پرسپولیس گفته است: "آنچه مسلم است و ما از آقای رویانیان درخواست کرده‌ایم این بوده که ایشان کماکان عضو هیات مدیره پرسپولیس باقی بمانند. این مسئله را با وزیر ورزش هم مطرح کردیم که ایشان هم موافقت کردند."

به گفته آقای مالکی هنوز جایگزینی برای محمد رویانیان در نظر نگرفته شده است. اما برخی از خبرگزاری ها از حمید سجادی (معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش) و محمدجعفر کامبوزیا (رئیس فدراسیون شطرنج) به عنوان گزینه های احتمالی برای جایگزینی او نام برده اند.

سرتیپ محمد رویانیان٬ در اواخر شهریور ۱۳۹۰ در پی استعفای حبیب کاشانی٬ سرپرست موقت باشگاه با حکم محمد عباسی٬ نخستین وزیر ورزش ایران و با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح به مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس منصوب شد.

حبیب کاشانی نیز حدود دو سال سرپرست این باشگاه بود.

از کمیته تا پرسپولیس

محمد رویانیان، در سال ۱۳۶۱ وارد کمیته شهرستان نور شد و سپس به سمت فرماندهی کمیته و از آن پس با ادغام کمیته های انقلاب و شهربانی، به عنوان فرمانده نیروی انتظامی نور و سپس به عنوان فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران منصوب شد.

آقای رویانیان به عنوان اولین فرمانده پلیس تازه تاسیس ۱۱۰ منصوب شد و تا ۱۳۸۰ رئیس مرکز فوریت های پلیس بود.

پس از آن آقای رویانیان در جایگاه فرماندهی پلیس راه قرار گرفت و تا سال ۱۳۸۴ در این سمت بود. در آن سال با جایگزینی اسماعیل احمدی مقدم به جای محمد باقر قالیباف در فرماندهی نیروی انتظامی٬ محمد رویانیان نیز رئیس اداره راهنمایی و رانندگی شد.

مطالب مرتبط