وزیر ورزش: تکلیف رویانیان را هیئت مدیره پرسپولیس معلوم می‌کند

Image caption محمد رویانیان با آوردن دوباره علی دایی به پرسپولیس، هواداران این تیم را به کسب جام در این فصل امیدوار کرده است

محمد عباسی، وزیر ورزش ایران در گفت و گویی برکناری و یا ابقاء محمد رویانیان در سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس را بر عهده هیئت مدیره این باشگاه دانسته است.

هفته گذشته و پس از انتشار خبری دربارها احتمال برکناری محمد رویانیان، فدا حسن مالکی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در گفتگویی با خبرگزاری های داخلی ایران اعلام کرد که دوران مدیریت آقای رویانیان در باشگاه پرسولیس تمام شده است.

پس از انتشار اخبار مربوط به احتمال برکناری آقای رویانیان، بازیکنان فعلی پرسپولیس، برخی از هواداران و پیشکسوتان این باشگاه از وزیر ورزش درخواست کرده اند که آقای رویانیان را در سمت مدیرعاملی این باشگاه حفظ کند.

وزارت ورزش در یک هفته گذشته با معرفی محمد خردبین و محمد جعفر کامبوزیا به عنوان اعضای جدید هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس ترکیب اعضای هئیت مدیره را تغییر داد.

محمد عباسی درباره انتخاب مدیر عامل جدید گفته است: "الان که اعضای هیئت مدیره اعلام شده است آنها مدیرعامل را انتخاب می‌کنند ولی این موضوع کاملاً ساده است و هرگز پیچیده نیست. قطعاً با یک مشارکت همه چیز درست می‌شود. بالاخره پرسپولیس با تلاش عزیزان مربی بزرگی مثل علی دایی را آورد و به تیم سروسامان خوبی داد. الآن کاملاً شرایط پرسپولیس عادی است و باز هم می‌گویم پرسپولیس و استقلال را با تمام وجود حمایت می‌کنیم."

آقای عباسی تصمیم آخر درباره ماندن و رفتن آقای رویانیان را به هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس واگذار کرده و گفته است:"من همه چیز را به خود هیئت مدیره سپرده‌ام تا تکلیف مدیرعامل را روشن کنند."

آقای رویانیان در سال ۱۳۸۶ که از سوی محمود احمدی نژاد٬ رئیس جمهور ایران به ریاست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور شد٬ از ستاد کل نیروهای مسلح به نهاد ریاست جمهوری مامور شده بود.

حدود دو ماه پیش حمید بقایی٬ معاون اجرایی رئیس جمهور ایران حکم ماموریت او در دولت را باطل کرد٬ اما گفته این حکم منافاتی با ادامه مدیریت او در باشگاه ندارد.

هفته گذشته فدا حسین مالکی درباره در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا گفته بود که دوره ماموریت او تمدید نشده و او قطعا از پرسپولیس خواهد رفت: "پیش از این بارها مسئله تمدید نشدن ماموریت رویانیان در پرسپولیس مطرح شده بود که خودشان هم بارها به آن اشاره کرده بودند. همین مسئله مشکل ساز شد."

مطالب مرتبط