برزیل به فینال جام کنفدراسیون‌ها رسید

Image caption برزیل با پیروزی مقابل اروگوئه به فینال جام کنفدراسیون‌ها راه یافت

برزیل با گل دقایق پایانی پائولینیو توانست دو بر یک اروگوئه را در نیمه نهایی جام کنفدارسیون‌ها شکست دهد و به فینال این رقابت‌ها راه یابد.

زرد پوشان برزیل روز یکشنبه هفته آینده باید بازی فینال را در مقابل برنده بازی ایتالیا و اسپانیا در ورزشگاه ماکارنای ریو دوژانیرو برگزار کنند.

در این بازی برزیل با گل دقیقه ۴۲ فرد در نیمه اول از اروگوئه پیش افتاد، نیمار، بازیکن جدید بارسلونا، باز هم در به ثمر رسیدن گل تیم ملی برزیل نقش عمده‌ای ایفا کرد، حرکت او به داخل محوطه جریمه و دخالت دروازه‌بان اروگوئه باعث شد توپ به فرد برسد و او هم با یک ضربه دقیق دروازه این تیم را باز کرد.

پیش از این در ابتدای بازی داور به خاطر خطای داوید لوئیز روی دیگو لوگانو در داخل محوطه جریمه یک پنالتی به نفع اروگوئه اعلام کرد ولی جولیو سزار، دروازه‌بان برزیل، ضربه دیگو فورلان را با واکنشی به موقع دفع کرد.

در نیمه دوم بازی پاس اشتباه تیاگو سیلوا به کاوانی در محوطه شش قدم، باعث به ثمر به رسیدن گل تساوی اروگوئه شد.

مهاجم گلزن تیم ناپولی ایتالیا که از پاس اشتباه سیلوا نهایت استفاده را کرد و با یک ضربه آرام توپ را به گوشه دروازه برزیل فرستاد.

در دقیقه ۸۶ مسابقه باز هم نیمار به داد تیم ملی برزیل رسید؛ ارسال عالی او از نقطه کرنر با خروج بد موسلرو، دروازه‌بان تیم ملی اروگوئه، همراه شد و پائولینو هم از این اشتباه استفاده کرد و با ضربه سر، گل پیروزی زرد پوشان میزبان را وارد دروازه اروگوئه کرد.

این بازی برای بازیکنان و تیم جوان فلیپه اسکولاری بسیار مهم بود، حرکات آنها در طول نود دقیقه بازی و شادی بازیکنان پس از راهیابی به فینال این مسابقات این موضوع را کاملا تایید می‌کرد.

قبل از این مسابقه بازیکنان هر دو تیم صحبت‌هایی علیه طرف مقابل کرده بودند که باعث شده بود حساسیت بازی چند برابر شود.

سزار، دروازه‌بان اول تیم ملی برزیل، این مسابقه را مهمتر از بازی کلاسیک آرژانتین و برزیل دانسته بود و دیه گو لوگانو کاپیتان اروگوئه هم نیمار، ستاره برزیل، را متهم کرده بود که با تمارض، سعی در فریب داور دارد.

امشب در دیگر بازی نیمه نهایی اسپانیا و ایتالیا مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، این دو تیم پیش از این در فینال رقابت‌های جام ملت‌های اروپای سال ۲۰۱۲ با هم بازی کردند که در آن، اسپانیا چهار بر صفر آبی پوشان ایتالیا را شکست داد.