اسپانیا باز هم با پیروزی در ضربات پنالتی به فینال رسید

Image caption خسوس ناواس با گل کردن پنالتی آخر اسپانیا باعث صعود این تیم به فینال شد

تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل ایتالیا به فینال جام کنفدراسیون ها راه یافت، این تیم روز یکشنبه در ورزشگاه ماراکانا با برزیل بازی خواهد کرد.

تیم ملی اسپانیا که در بازی‌ای دراماتیک مقابل ایتالیا در نهایت موفق شد هفت بر شش این تیم را شکست دهد و به فینال جام کنفدارسیون‌ها راه یابد.

خسوس ناواس که در آغاز نیمه دوم مسابقه به بازی آمده بود پس از آنکه لئوناردو بنوچی نتوانست پنالتی هفتم ایتالیا را وارد دروازه کاسیاس کند، با گل کردن پنالتی خود باعث صعود اسپانیا به دیدار نهایی شد.

بازیکنان ایتالیا در طول ۹۰ دقیقه وقت معمول مسابقه، فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشتند ولی باب ی دقتی و البته درخشش کاسیاس این موقعیت ها را از دست دادند تا در نهایت افسوس آنها را بخورند.

امنائول جاکرینی در وقت اضافه اول با شوتی از داخل محوطه جریمه تیر دروازه اسپانیا را لرزاند و پس از آن در وقت اضافه دوم شوت ژاوی پس از دفع ناقص بوفون به تیر دروازه ایتالیا برخورد کرد.

هر دوازده پنالتی اول دو تیم بدون نقص و عالی بود، اما پنالتی بونوچی باب ی دقتی از بالای دروازه کاسیاس بیرون رفت تا بار دیگر ایتالیا در مقابل اسپانیا بازنده شود.

شاید اوضاع تیم ملی ایتالیا با حضور ماریو بالوتلی که به خاطر مصدومیت این بازی را از دست داد، کاملا به نفع لاجوردی‌پوشان تغییر پیدا می کرد چرا که آنها در طول ۹۰ دقیقه بارها روی دروازه قهرمان جهان موقعیت گلزنی ایجاد کردند ولی به دلیل نبود مهاجم گلزن این فرصت ها همگی هدر رفت.

ایتالیا با تاکتیک منحصر به فرد چزاره پراندلی در نیمه اول با دفاع مستحکم و حملا سریع از طریق فضای خالی پشت مدافعان چپ و راست بارها صاحب موقعیت گل شدند.

اسپانیا که در فینال سال گذشته جام ملت‌های اروپا در اوکراین موفق شده بود، ایتالیا را چهار بر صفر شکست دهد، در مقابل حمله‌های سریع ایتالیا بسیار آسیب پذیر بودند ولی درنهایت با خوش شانسی دروازه‌شان بسته ماند.

فینال روز یکشنبه بین برزیل و اسپانیا، بازی سختی برای قهرمان اروپا و جهان خواهد بود، چرا که تماشاگران برزیلی در بازی‌های گذشته اسپانیا در جام کنفدارسیون‌ها هیچ گاه روی خوشی به این تیم نشان نداده اند و در مسابقه مقابل ایتالیا هم اکثر هواداران از لاجوردی پوشان حمایت کردند.