محمد رویانیان در پرسپولیس ماندنی شد

Image caption در یک هفته گذشته برخی از هواداران پرسپولیس با شعار علیه هئیت مدیره و تجمع مقابل وزارت ورزش به حمایت از محمد رویانیان پرداختند

محمد رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از جلسه با محمد عباسی، وزیر ورزش در سمت خود ابقا شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، صبح خیلی زود محمد عباسی وزیر ورزش ابتدا جلسه‌ای با محمد رویانیان برگزار می‌کند، جلسه‌ای که به گفته مدیر عامل پرسپولیس زیاد طولانی نبوده است.

آقای رویانیان گفت: "در جلسه گپ و گفت دوستانه‌ای داشتیم و پس از صرف چای اجازه خواستم که در جلسه نباشم. آقای وزیر هم با مردانگی پذیرفت."

"دکتر عباسی به من گفته بود که تمام تلاشش را می‌کند که حرمت من و پرسپولیس حفظ شود. این برای من خیلی مهم بود که وزیر با طمانینه به من گفت که برایش مهم است حرمت من و پرسپولیس حفظ شود."

آقای رویانیان پس از جلسه با وزیر ورزش در گفتگویی علت داغ شدن بحث برکناری‌اش را "لابی‌" برخی افراد دانست و گفت: "نمی‌دانم این بحث‌ها از کجا نشات می‌گرفت، البته می‌دانم که یک سری از افراد لابی کرده بودند و این مساله دست وزیر ورزش و جوانان نبوده است. من که نمی خواستم در پرسپولیس حکومت کنم که برای برداشتنم به نقشه و برنامه‌ریزی و جنگ سرد و گرم نیاز باشد. وزیر وضعیت را برای من شفاف کرد و ممنونم که پشت صحنه ماجرا را به من گفت."

فدا حسین مالکی، رئیس هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس که پس از رویانیان جلسه دیگری با محمد عباسی داشته، تغییرات در باشگاه پرسپولیس را به نفع شرایط کلی کشور نمی داند.

آقای مالکی: "به وزیر ورزش اعلام کردم که هرگونه جابجایی باعث مشکلات در پرسپولیس می شود و حتی شرایط آرام کشور را مشکل‌دار می‌کند. با توجه به شرایط کشور اعلام کردم که صلاح نیست تغییرات انجام شود."

او افزود: "با توجه به انتظارات انجام شده خواسته وزارت عملی نشد چون من استدلال‌هایی را که خواست خودم بود مطرح کردم و از همه مهمتر خواستار این شدم تا کیان پرسپولیس حفظ شود و حرمت‌ها مخصوصا برای هواداران از بین نرود. الان هم می‌دانید مهمترین موضوع شرایط کشور است که بعد از انتخابات بسیار خاص است و باید با احتیاط در تصمیم‌های خود رو به جلو حرکت کنیم"

رئیس هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس در گفتگو با خبرگزاری فارس در مورد وضعیت فعلی مدیرعامل این باشگاه گفت: ""در نهایت با وزیر ورزش به این توافق رسیدیم که فعلا آقای رویانیان کارش را ادامه دهد تا در آینده بررسی‌های لازم داشته باشیم در حقیقت مباحث زیادی مطرح شد اما اجازه داده نشد در مورد اعضای هیئت مدیره بیشتر صحبت کنیم اما قطعا علی پروین در پرسپولیس می‌ماند اما در خصوص آقای خوردبین من خبری ندارم."

پس از واکنش‌های اعضای هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس و به خصوص سرمربی این تیم یعنی علی دایی به برکناری احتمالی محمد رویانیان از سمت مدیرعاملی این باشگاه، او در نهایت مدیرعامل پرسپولیس ماند.

دیروز علی پروین و محمد خردبین دو تن از اعضای هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس اعلام کرده اند که در جلسه امروز این باشگاه که قرار بود مدیرعامل را انتخاب کند، شرکت نخواهند کرد.

داستان ادامه دار صندلی مدیر عاملی سرخ‌ها

محمد رویانیان ظاهرا در سمت خود ابقا شده است ولی نامه‌ای که امروز محمد عباسی وزیر ورزش خطاب به حمید سجادی معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نوشته، نشان می‌دهد که گویی هنوز ماندن آقای رویانیان در پرسپولیس قطعی نشده است.

وزیر ورزش در نامه خود به آقای سجادی از زحمات آقای رویانیان تشکر کرده و ماموریت او در باشگاه پرسپولیس را پایان یافته تلقی می کند. در بخشی از این نامه آمده که "در جلسه موضوع اتمام ماموریت آقای رویانیان از ستاد مشترک نیروهای مسلح که در چند ماه گذشته طی استعفای رسمی توسط خود ایشان مطرح شد، با تشکر از تلاش و دلسوزی انجام شده در مدیریت باشگاه..."

در بخش بعدی این نامه محمد عباسی حمید سجادی و همچنین هئیت مدیره را مامور یافتن مدیر عامل جدید کرده است، موضوعی که ممکن است در چند هفته باقیمانده از دولت دهم در نهایت عملی شود.

آقای عباسی در نامه اش می نویسد: "بدون توجه به جوسازی های کاذبی که به قصد ایجاد التهاب در علاقمندان ایجاد می شود با همکاری آقای رویانیان که درحال حاضر مسوولیت اداره و انسجام باشگاه را برعهده دارد، موضوع را بررسی و ارزیابی لازم جهت معرفی افراد واجد شرایط انجام گیرد تا هیات مدیره باشگاه با کارشناسی و شناخت لازم تصمیم گیری ‌کند."

تا کمتر از یک ماه دیگر با عوض شدن دولت، وزارت ورزش هم دستخوش تغییر خواهد شد و به طبع آن افراد جدیدی عضو هئیت مدیره باشگاه پرسپولیس می‌شوند که ممکن است مدیر عامل دیگری را برای این باشگاه انتخاب کنند.

مطالب مرتبط