جوکوویچ به نیمه نهایی ویمبلدون راه یافت

Image caption نواک جوکوویچ برای چهارمین بار پیاپی در چهار سال گذشته به نیمه نهایی ویمبلدون راه یافت

نواک جوکوویچ، نفر اول رده بندی تنیس جهان با پیروزی مقابل توماس بردیچ از جمهوری چک برای چهارمین بار پیاپی در چهار سال گذشته به نیمه نهایی مسابقات تنیس ویمبلدون راه یافت.

جوکوویچ که در این مسابقات تا به حال ستی را واگذار نکرده با نتایج ۶-۷، ۴-۶ و ۳-۶ حریف خود را شکست داد.

بردیچ نفر دوم این مسابقات در سال ۲۰۱۰ در ست دوم این فرصت را داشت که از حریف صرب خود پیش بیفتد ولی اشتباهات فردی مانع آن شد.

نواک جوکوویچ در نیمه نهایی با خوان مارتین دل پترو آرژانتینی مسابقه خواهد داد، دل پترو نیز در سه ست داوید فرر را شکست داد.

دل پوترو در مسابقه مقابل داوید فرر از ناحیه زانوی چپ آسیب دید ولی در نهایت توانست مقابل حریف خود پیروز شود و به نیمه نهایی راه یافت.

در سوی دیگر جدول اندی ماری قرار دارد و در صورت پیروزی مقابل فرناندو ورداسکوی اسپانیایی به نیمه نهایی صعود خواهد کرد و با برنده مسابقه کوبوت و یانوویچ، هر دو از لهستان روبرو خواهد شد.

جوکوویچ پس از راه یابی به نیمه نهایی گفته است:" من از بازی خودم راضی هستم ، فکر می کنم بهترین بازی‌ روی چمن عمرم را انجام دادم."

او درباره مسابقه خود با بردیچ گفته است:" مسابقه خیلی نزدیکی بود و می توانست نتیجه غیر از این رقم بخورد. بردیچ می توانست دو ست اول را برنده شود. نمی دانم چگونه توانستم شرایط را به نفع خودم برگردانم و موفق شوم."