فیلا :در صورت برگزاری مجمع، کشتی ایران تعلیق خواهد شد

Image caption فیلا تهدید کرده در صورت برگزاری مجمع انتخاباتی کشتی ایران را تعلیق خواهد کرد

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) نامه‌ای به فدراسیون کشتی ایران فرستاده و در آن اعلام کرده که اساسنامه این فدراسیون با اساسنامه فیلا همخوانی ندارد و اگر فدراسیون ایران اقدام به برگزاری مجمع انتخاباتی کند، کشتی ایران محروم خواهد شد.

یکی از موارد مهمی که فیلا از اساسنامه فدراسیون کشتی ایران ایراد گرفته، بحث دخالت نهادهای دولتی در مجمع فدراسیون کشتی است.

محمدرضا توپچی دبیر فدراسیون کشتی ایران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا درباره این نامه گفته است فیلا "به خاطر وجود چند بند در اساسنامه و تایید نشدن آن توسط فیلا، اعلام کرد که تا این بندها اصلاح نشود فدراسیون کشتی نمی‌تواند انتخابات برگزار کند. به همین دلیل انتخابات فدراسیون کشتی در تاریخ ۱۷ تیر برگزار نخواهد شد چون خطر تعلیق وجود دارد."

دبیر فدراسیون کشتی ایران، با توجه به نامه فیلا پیش بینی کرده که مجمع انتخاباتی این فدراسیون پس از تشکیل دولت جدید برگزار خواهد شد.

محمد توکل عضو پیشین هیات رئیسه فیلا در گفتگو با خبرگزاری مهر، درباره تعویق انتخابات فدراسیون گفته است "با توجه به حساسیت کمیته بین المللی المپیک در مورد ورزش ایران و از سوی دیگر بدهی های مالی و مشکلات اساسنامه در فیلا که همچنان به قوت خود باقی است، فدراسیون جهانی روی کشتی ایران حساس شده و برگزاری انتخابات در این برهه می تواند بهانه تعلیق در آستانه مسابقه جهانی را برای روسای فیلا فراهم کند."

در یک سال گذشته برخی از فدراسیون‌های ورزشی ایران به دلایل مشابه با خطر تعلیق مواجه بودند.

از سوی دیگر برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک ایران با توجه به پایان کار دولت دهم و همین طور مخالفت کمیته بین المللی المپیک به تعویق افتاده ولی محمد عباسی وزیر ورزش اصرار به برگزاری این انتخابات در آخرین روزهای دولت محمود احمدی نژاد دارد.