صعود پانزده پله‌ای ایران در رده بندی ماهانه فیفا

Image caption تیم ملی ایران در ماه گذشته پانزده پله در رده بندی فیفا صعود کرد

تیم ملی ایران پس از سه پیروزی پیاپی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی و صعود به عنوان تیم اول گروه یک آسیا به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، پانزده رتبه در رده بندی ماهانه فیفا صعود کرده است.

ایران در جدیدترین رده بندی ماهانه فیفا در رده پنجاه و دوم جهان ایستاده است. این تیم ماه گذشته در رده شصت و هفتم جهان قرار داشت.

تیم ملی ایران در سه بازی آخر خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ ابتدا یک بر صفر قطر را در دوحه شکست داد، سپس لبنان را در تهران چهار بر صفر در هم کوبید و در نهایت کره جنوبی را یک بر صفر در اولسان مغلوب کرد و به عنوان تیم اول گروه یک قاره آسیا به جام جهانی برزیل صعود کرد.

در قاره آسیا تیم ملی ژاپن، اولین مسافر جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، همچنان تیم اول قاره آسیا است، این تیم در رده سی و هفتم جهان قرار دارد.

پس از ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در رتبه‌های دوم و سوم قاره آسیا قرار گرفتند و تیم ملی ایران همچنان تیم چهارم این قاره است.

اما در بالای جدول رده بندی فیفا، اسپانیا با وجود باخت سه بر صفر مقابل برزیل در فینال جام کنفدارسیون‌ها همچنان تیم برتر جهان است. پس از اسپانیا، تیم ملی آلمان قرار دارد که جایگاهش نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است.

در رتبه سوم این جدول کلمبیا قرار دارد، این تیم با پیروزی مقابل پرو و تساوی مقابل آرژانتین در مقدماتی جام جهانی برزیل توانسته چهار پله در رده بندی صعود کند و جای آرژانتین را در رده سوم رده بندی فیفا بگیرد و آرژانتین را به یک رتبه پایین تر یعنی رتبه چهارم بفرستد.

تیم ملی برزیل با قهرمانی در جام کنفدراسیون‌ها بار دیگر به جمع ده تیم برتر جهان بازگشت، این تیم در آخرین رده بندی فیفا با ۱۳ پله صعود به رده نهم صعود کرد.