رایان گیگز و فیل نویل در تیم جدید مربی‌گری منچستر یونایتد

Image caption رایان گیگز و فیل نویل به عنوان مربی و مربی بازیکن به دیوید مویز سرمربی جدید این تیم در فصل جدید کمک خواهند کرد

باشگاه منچستر یونایتد رایان گیگز بازیکن ولزی ۳۹ ساله این تیم را به عنوان مربی بازیکن و فیل نویل را به‌عنوان یکی از مربیان جدید این تیم معرفی کرد.

گیگز که سه ماه دیگر۴۰ ساله می شود به همراه گری نویل ۳۶ ساله، آخرین افرادی هستند که به تیم مربیگری دیوید مویز در اولدترافورد اضافه می‌شوند.

دیوید مویز درباره انتخاب گیگز گفته است:" من خیلی خوشحالم که رایان بازیکن-مربی بودن را قبول کرد."

رایان گیگز درباره پست جدید خود در منچستر گفته است: "اتفاق عجیبی نیست، من مدارک مربیگری را ‌گرفته‌ام و این فرصت را اولین گام برای آینده مربیگری‌ام می دانم."

"این باعث افتخار است که به عنوان بازیکن-مربی منچستریونایتد انتخاب شدم، امیدوارم بتوانم تجربه ام در منچستر یونایتد هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان عضوی از خانواده این تیم به کار برم. من منتظر کار در کنار دیوید مویز و تیمش هستم."

گیگز قرار داد یکساله جدیدی را با منچستر یونایتد امضاء کرده است. او اولین بازی خود برای منچستریونایتد در ۲ مارس ۱۹۹۱ انجام داد و پس از آن همراه با شیاطین سرخ موفق به کسب ۱۳ قهرمانی در لیگ، چهار قهرمانی در جام حذفی انگلستان، چهار قهرمانی در جام اتحادیه، و دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شده است.

دیوید مویز درباره تجربه گیگز گفته است:" موفقیت او در تطبیق بازی‌اش در طول این سال‌ها باعث شده او تجربه بی همتا از فوتبال مدرن داشته باشد."

به نظر می رسد باشگاه منچستر یونایتد فیل نویل ۳۶ ساله را جایگزین رنه مولنستین هلندی کند که به تازگی این باشگاه را ترک کرده است و به احتمال زیاد به گاس هیدینگ در باشگاه روسی آنژی خواهد پیوست.

فیل نویل عضو تیم رویایی منچستریونایتد بود که موفق به کسب سه جام در سال ۱۹۹۹ شد. نویل بعد به اورتون رفت و چند سال کاپیتان تیم بود و در پایان فصل گذشته از فوتبال خداحافظی کرد.

به این ترتیب او به سه دستیار دیگری اضافه می شود که به همراه مویز از گودیسون پارک به اولدترافود پیوستند.

دیوید مویز که به عنوان جانشین آلکس فرگوسن در ماه می معرفی شد، اولین کنفرانس مطبوعاتی خود را فردا برگزار خواهد کرد.