جوکوویچ با پیروزی مقابل دل پوترو به فینال ویمبلدون راه یافت

Image caption نوام جوکوویچ قصد دارد هفتمین قهرمانی‌اش در مسابقات گرند اسلم را در ویمبلدون جشن بگیرد

نواک جوکوویچ شماره یک تنیس جهان، در طولانی ترین مسابقه نیمه نهایی تاریخ ویمبلدون، سه بر دو مقابل خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی به پیروزی رسید و به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

جوکوویچ نفر اول و خوان مارتین دل پوترو نفر هشتم رده بندی تنیس مردان موفق شدند در یک مسابقه سنگین هر کدام دو ست را به خود اختصاص دهند، ولی در نهایت جوکوویچ با پیروزی در ست پنجم موفق شد حریف سر سخت خود را شکست دهد.

دل پوترو در ست چهارم این مسابقه و در تای برک موفق شد امتیاز این ست را کسب کند و سرنوشت بازی را به ست پنجم کشاند، اما در نهایت این تنیس باز صرب بود که ست پنجم را برد.

این مسابقه طولانی ترین بازی مرحله نیمه نهایی ویمبلدون در بخش مردان بود. پیش از این مسابقه، بوریس بیکر و ایوان لندی در نیمه نهایی ویمبلدون در سال ۱۹۸۹ طولانی ترین مسابقه نیمه نهایی را برگزار کرده بودند.

جوکوویچ پس از پیروزی در این مسابقه گفت:" این مسابقه یکی از بهترین بازی‌هایی بود که در آن شرکت داشتم. من نمی توانم بگویم کدام یک از ما بهتر بود، بی دلیل نیست که او قهرمان گرند اسلم است، او در این مسابقه ضربه هایی عالی داشت."

جوکوویچ که در ۱۳ مسابقه نیمه نهایی گرند اسلم شرکت داشته، قصد دارد هفتمین قهرمانی اش در مسابقات گراند اسلم ، را در ویمبلدون کسب کند.

نواک جوکوویچ سال گذشته در بازی‌های المپیک لندن و در مسابقه رده بندی که در ویمبلدون برگزار شد، به دل پوترو باخته بود ولی امسال موفق شد انتقام آن شکست را از او بگیرد.

آمادگی دل پوترو پس از مصدومیت از ناحیه زانو در مسابقه قبلی او مقابل داوید فرر در هاله‌ای از ابهام قرار داشت ولی او در نهایت توانست به مسابقه مقابل جوکوویچ برسد.