تیم والیبال ایران شانس صعود را از دست داد

تیم والیبال ایران
Image caption تیم ایران در حال حاضر با ۹ امتیاز در رده پنجم گروه است اما اگر بتواند در ۳ بازی باقی مانده خود (یک بازی امشب با کوبا در هاوانا و بعد دو بازی با آلمان در تهران) هر سه امتیاز را کسب کند مجموع امتیازهایش به ۱۸ امتیاز می رسد

با نتایج به دست آمده در دو بازی روز شنبه از گروه دو لیگ جهانی والیبال و پیش از بازی دوم ایران و کوبا، شانس صعود ایتالیا و روسیه بیشتر شد.

ایتالیا توانست در زمین صربستان با نتیجه ۳ بر ۲ (۲۰-۲۵، ۲۵-۲۲، ۲۱-۲۵، ۲۵-۲۲، ۱۹-۱۷) پیروز شود و مجموع امتیازات خود را، در حالی که هنوز یک بازی دیگر با صربستان دارد، به ۱۹ امتیاز برساند.

روسیه هم با این که در آخرین بازی گروهی خود در زمین آلمان ۳ بر ۲ (۲۵-۲۱، ۲۵-۲۱، ۱۸-۲۵، ۲۳-۲۵، ۱۸-۱۶) شکست خورد اما با یک امتیازی که کسب کرد مجموع امتیازات خود را به ۱۹ رساند.

تیم ایران در حال حاضر با ۹ امتیاز در رده پنجم گروه است اما اگر بتواند در ۳ بازی باقی مانده خود (یک بازی امشب با کوبا در هاوانا و بعد دو بازی با آلمان در تهران) هر سه امتیاز را کسب کند مجموع امتیازهایش به ۱۸ امتیاز می رسد.

تیم ایران در حالی شنبه شب به وقت هاوانا (۵:۱۰ صبح یکشنبه به وقت تهران) برای دومین بار به دیدار کوبا می‌رود که بازی اول این دو تیم جمعه شب با نتیجه ۳ بر ۲ (۲۴-۲۶، ۱۹-۲۵، ۲۵-۱۹، ۲۵-۲۲، ۱۶-۱۴) به سود ایران به پایان رسید.

ایران دو ست اول را به کوبا واگذار کرد اما با تغییر تاکتیکی و تلاش بیشتر و اشتباه های کمتر بازیکنان توانست سه ست متوالی بر میزبان خود کوبا، که در رده ششم رده بندی جهانی است، پیروز شود.

این اولین پیروزی یک تیم ملی والیبال از ایران، در هر مقطغ سنی، بر تیمی از کوبا بود.

باور این شکست، به ویژه بعد از پیروزی در دو ست اول برای بازیکنان و به ویژه مربی کوبا سخت بود و این را از چهره او در سالن و روی نیمکت می‌شد دید.

تفاوت روحیه بازیکنان دو تیم بعد از بازی دیشب هم کاملا مشخص بود. بازیکنان هر دو تیم در یک هتل در هاوانا اقامت دارند و من هم مقیم همان هتل هستم. امروز صبح سر میز صبحانه بازیکنان ایران خیلی سرحال بودند و بازیکنان کوبا به نسبت بی حوصله.

نتایج کسب شده در بازی های روز گذشته هم بازیکنان ایران را امیدوار کرده بود که حتی شاید با کسب همه امتیازهای باقی مانده و خوب نتیجه نگرفتن رقبا بتوانند به دور بعد صعود کنند.

گرچه با نتایجی که عصر شنبه به دست آمد این امکان از بین رفته، اما هنوز قرار گرفتن بالاتر از صربستان، کوبا و آلمان در جدول گروهی انگیزه بالایی برای بازیکنان تیمی است که برای اولین بار در لیگ جهانی بازی می کنند و به گفته خولیو ولاسکو، سرمربی آرژانتینی ایران، تنها هدفشان در این دوره لیگ جهانی کسب تجربه برای نتیجه گرفتن در دوره های آینده لیگ جهانی و به ویژه مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۴ است.

جدول گروه دوم تا پیش از بازی شنبه شب ایران - کوبا:

۱. روسیه (۱۰ بازی، ۱۹ امتیاز) ۲. ایتالیا (۹ بازی، ۱۹ امتیاز) ۳. آلمان (۸ بازی، ۱۴ امتیاز) ۴. صربستان (۹ بازی، ۱۳ امتیاز) ۵. ایران (۷ بازی، ۹ امتیاز) ۶. کوبا (۹ بایز، ۴ امتیاز)

مطالب مرتبط