قرعه‌کشی فصل آینده لیگ برتر؛ پرسپولیس-تراکتورسازی در هفته اول

Image caption مراسم قرعه کشی لیگ برتر ایران برای اولین بار در تالار وحدت تهران برگزار شد

قرعه‌کشی برنامه نیم‌فصل اول سیزدهمین دوره لیگ برتر ایران برگزار شد. استقلال، قهرمان فصل گذشته، در اولین بازی فصل باید با تیم تازه‌راه‌یافته به لیگ برتر یعنی گسترش فولاد تبریز روبه‌رو شود و پرسپولیس در تهران میزبان تراکتورسازی تبریز خواهد بود.

مراسم قرعه‌کشی سیزدهمین دوره لیگ برتر ایران همراه با معرفی برترین‌های دوره قبلی لیگ در تالار وحدت تهران برگزار شد.

غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر درباره نحوه قرعه‌کشی اعلام کرد: "دو تیم استقلال و پرسپولیس برای آغاز قرعه‌کسی انتخاب شده‌اند. برخی تیم‌ها در یک ورزشگاه بازی می‌کنند و به همین دلیل تیم‌ها را به نوعی سیدبندی کرده‌ایم که مشکلی برای میزبانی آنها به وجود نیاید."

علی کریمی که بعد از کش و قوس فراوان با پرسپولیس به تراکتورسازی تبریز پیوست در هفته اول در ورزشگاه آزادی میهمان تیم سابق خود یعنی پرسپولیس خواهد بود.

دربی پرسپولیس و استقلال، هفته هشتم لیگ برتر ایران در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

سپاهان اصفهان که برای جبران ناکامی فصل گذشته بازیکنان مطرحی را در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفته است، در هفته اول لیگ برتر میزبان فولاد خوزستان خواهد بود.

در هفته دوم لیگ برتر، ملوان بندرانزلی و داماش گیلان در شمال و گسترش فولاد و تراکتور سازی تبریز در شمال غربی دو دربی مهم لیگ برتر فوتبال ایران را برگزار می‌کنند.

ملوان و داماش در فصل گذشته نتوانستند نتایج خوبی را کسب کنند. این دو تیم در پایان فصل گذشته با کسب رتبه‌های سیزدهم و یازدهم لیگ را به پایان رساندند.

ولی در تبریز دربی دو تیم گسترش فولاد و تراکتورسازی تبریز از این نظر قابل‌توجه است که گسترش فولاد تبریز به‌تازگی به لیگ برتر صعود کرده و تقابل دو تیم از شهر تبریز می‌تواند حساسیت های خاص خود را به همراه داشته باشد.

بنا بر برنامه اعلام‌شده قرار است فصل جدید لیگ برتر ایران از روز دوم مرداد آغاز شود و در هفته اول اردیبهشت به پایان برسد.