برترین‌های دوازدهمین دوره لیگ برتر ایران معرفی شدند

حق نشر عکس fars
Image caption برای اولین مراسم معرفی بهترین‌های لیگ برتر ایران در تالار وحدت برگزار شد

در اولین مراسم جشن فوتبال ایران که در تالار وحدت تهران برگزار شد، برترین‌های فوتبال در فصل گذشته معرفی شدند.

در این مراسم، تیم استقلال تهران قهرمان فصل، و امیر قلعه‌نویی مربی این تیم به ترتیب جایزه بهترین تیم و بهترین مربی فصل را کسب کردند.

آبی‌پوشان تهرانی دو نامزد اصلی دیگر هم برای دریافت جایزه برترین بازیکن فصل داشتند؛ مهدی رحمتی و پژمان منتظری، اما در نهایت محرم نویدکیا، بازیکن خط میانی سپاهان، جایزه بهترین بازیکن فصل را به خود اختصاص داد.

مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ برتر در مورد نحوه انتخاب برترین‌های لیگ فوتبال ایران در فصل گذشته، گفته است:" چند گروه برای انتخاب برترین نفرات روی آنها کارشناسی انجام داده بودند و زمان زیادی برای این موضوع گذاشتیم."

جلال رافخایی، آقای گل فصل گذشته لیگ برتر، با زدن ۱۹ گل کفش طلای دوازدهمین دوره لیگ برتر ایران را کسب کرد.

در مراسم معرفی برترین‌های دوازدهمین دوره لیگ برتر ایران، مهدی مهدوی‌کیا بازیکن سابق پرسپولیس به عنوان بازیکن اخلاق فصل معرفی شد. جایزه او را کریم باقری، دیگر بازیکن سابق پرسولیس و مربی فعلی این تیم، به او اهدا کرد.

علی پروین، همایون بهزادی و علی جباری، بازیکنان سال‌های دور تیم‌های استقلال و پرسپولیس هم در این مراسم نشان‌های ویژه کنفدارسیون آسیا را دریافت کردند.

بسیاری از چهره‌های سرشناس فوتبال ایران که در این مراسم حضور داشتند از برگزاری این مراسم حمایت کردند.

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در گفت‌وگویی خواستار "ادامه" این نوع مراسم شده است:"فکر می‌کنم در اولین تجربه برنامه خوبی بود و امیدوارم تداوم داشته باشد چرا که با این مراسم‌ها جوانان حاضر در لیگ انگیزه می‌گیرند تا سال آینده خود را به عنوان برترین‌ها معرفی کنند. تمام انتخاب‌ها درست بود. هرچند که انتخاب برترین‌ها سلیقه‌ای است اما فکر می‌کنم واقعاً بهترین‌ها انتخاب شدند."

اما از سوی دیگر نماینده برخی از باشگاه‌ها به نحوه انتخاب برترین‌های فصل گذشته لیگ برتر اعتراض داشتند.

حسن آذرنیا، سرپرست باشگاه تراکتورسازی با تاکید بر این‌که حق تیم‌اش در این مراسم نادیده گرفته شده، گفته است: "تیم دوم جدول بودیم و دو سال نایب قهرمان شدیم. حداقل این بود که جام برترین کانون هواداران را به تراکتورسازی می‌دادند. هواداران ما در همه مسابقات حضور داشتند و باید انتخاب می‌شدند."