شهیدخان باشگاه فولهام انگلستان را از میلیاردر مصری خرید

Image caption محمد الفاید پس از شانزده سال مالکیت باشگاه فولهام، این تیم را به شهید خان فروخت.

محمد الفاید، مالک میلیاردر باشگاه فولهام با فروش این باشگاه به شهید خان، مالک پاکستانی الاصل باشگاه فوتبال جکسون ویل جگوارز در لیگ ملی فوتبال آمریکا (ان اف ال) به ۱۶ سال مالکیت خود در این باشگاه پایان داد.

آقای خان ۶۲ ساله تولید کننده قطعات ماشین، ششمین آمریکایی مالک باشگاه‌‌های لیگ برتر انگلستان است.

باشگاه فولهام در مدت شانزده سال مدیریت الفاید مصری توانست از دسته سوم لیگ‌ فوتبال انگلستان به یکی از تیم‌های مطرح لیگ برتر و اروپا تبدیل شود.

جزئیات قرارداد انتقال باشگاه فولهام محرمانه است ولی برخی از رسانه ها ارزش این قرارداد را چیزی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون پوند تخمین زده اند.

شهید خان کارآفرین متولد پاکستان در سن ۱۶ سالی به آمریکا مهاجرت کرد. او با راه اندازی کارخانه تولید قطعات ماشین به ثروت انبوهی دست پیدا کرد.

مالک جدید باشگاه فولهام درباره این تیم گفته است:" فولهام باشگاه ایده آل برای من است، من باید موضوعی را روشن کنم و آن این است که من خود را مالک باشگاه نمی بینیم بلکه سرپرست آن هستم از طرف هواداران."

شهید خان در سال ۲۰۱۱ باشگاه فوتبال آمریکایی جکسون ویل جگوارز را خرید. این تیم فصل گذشته در لیگ ان اف ال وضعیت مناسبی نداشت و تنها دو بازی از ۱۴ مسابقه را با پیروزی به اتمام رساند.

محمد الفاید در بیانیه که به مناسبت انتقال باشگاه منتشر کرده آمده است:"باعث افتخار است که هدایت این باشگاه تاریخ دار را به مرد فوق العاده‌ای واگذار می‌کنم که به چیزهای زیادی در زندگی خود رسیده و خواهد رسید، من مطمئن هستم که او باشگاه فولهام را به جایگاه بهتر و بالاتری خواهد رساند."

مالک جدید باشگاه فولهام درباره ارتباط دو باشگاه فولهام و جکسون ویل جگوارز گفته است: "هر دو باشگاه، مجموعه های فوق العاده ای هستند که به طور مجزا اداره خواهند شد ولی در عین حال یک همگرایی عظیم در بین این دو باشگاه وجود دارد."