بایرن مونیخ تیاگو را جذب کرد

Image caption تیاگو پسر ماژینیو، بازیکن هافبک برزیلی است که در قهرمانی جام جهانی برزیل در ۱۹۹۴ شرکت داشت

در حالی‌ که شایعه شده بود باشگاه منچستر یونایتد به دنبال جذب تیاگو آلکانتارا است، بایرن مونیخ اعلام کرد که این بازیکن را با قراردادی به ارزش ۲۱.۶ میلیون پوند از بارسلونا خریده است.

این هافبک ۲۲ ساله در فصل تازه مسابقات قهرمانی اروپا با پپ گواردیولا، سرمربی سابق خود، کار خواهد کرد.

کارل هاینز رومنیگه، رئیس باشگاه بایرن مونیخ درباره این انتخاب گفت: "پپ گواردلیا، سرمربی جدید، به جذب تیاگو آلکانترا علاقه زیادی داشت."

این باشگاه آلمانی اعلام کرد که تیاگو پیش از امضای قراردادی چهار ساله، مراحل آزمایش های پزشکی را این هفته در مونیخ به اتمام خواهد رساند.

گفته می شود که او بارسلونا را ترک کرده است تا بخت خود را برای دعوت به تیم ملی اسپانیا و حضور در جام جهانی سال آینده افزایش دهد.

تیاگو در فینال مسابقات قهرمانی زیر ۲۱ سال اروپا که در ماه ژوئن برگزار شد، کاپیتان تیم اسپانیا بود و با هت تریک خود در نیمه اول این دیدار مقابل ایتالیا، موجب شکست این تیم شد.

رومنیگه افزود: "تیاگو بازیکن فوق العاده ای است با دیدگاهی درست که می تواند بایرن مونیخ را تقویت کند."

طبق قرارداد، بایرن مونیخ ۱۷.۳ میلیون پوند به بارسلونا و مابقی را به خود تیاگو می پردازد و طی سال آینده یک بازی دوستانه مقابل بارسلونا خواهد داشت.

تیاگو پسر ماژینیو، هافبک برزیلی است که در قهرمانی برزیل در جام جهانی ۱۹۹۴ شرکت داشت. او در ۲۰۰۵ در سن ۱۴ سالگی تحت سرمربی گری گواردیولا به بارسلونا پیوست.

گواردیولا، ۴۲ ساله، در پایان فصل ۱۲- ۲۰۱۱ بارسلونا را ترک کرد و بعد از یک سال در ژانویه ۲۰۱۳ به عنوان جانشین یوپ هاینکس سرمربی بایرن مونیخ شد.

او در حالی جایگزین هاینکس شد که بایرن مونیخ در فصل ۱۳-۲۰۱۲ درخشان ترین فصل تاریخ خود را گذراند.

قهرمانی در بوندس لیگا٬ جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا حاصل کار این تیم پر افتخار در فصل گذشته زیر نظر هاینکس بود.

مطالب مرتبط