تساوی تیم فوتبال زنان انگلستان با روسیه راه را برای صعود هموار کرد

Image caption گل تونی داگان در وقت تلف شده بازی نتیجه را به تساوی یک بر یک تغییر داد

تیم فوتبال زنان انگلستان با تساوی در آخرین لحظات مقابل روسیه برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۳ امیدوار شد.

شب گذشته (دوشنبه، ۱۵ ژوئیه) گل تونی داگان در وقت تلف شده بازی، نتیجه را به تساوی یک بر یک تغییر داد و انگلستان، نایب قهرمان دوره قبل با این امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر، بالاتر از روسیه در رده سوم گروه سه جا گرفت.

تک گل روسیه را در این بازی نلی کوروفکینا در دقیقه ۳۸ به ثمر رساند.

در بازی دیگری از این گروه که پس از بازی روسیه و انگلستان برگزار شد، فرانسه و اسپانیا مقابل هم به میدان رفتند.

هر دو تیم در بازی نخست خود با توجه به تساوی روسیه وانگلستان پیروز میدان بودند، اما شانس برد این بازی نصیب فرانسه شد که موفق شد با تک گلی که ونی رنار در همان دقایق اول بازی به ثمر رساند، مقابل اسپانیا پیروز شود و به عنوان نخستین تیم این تورنمنت به دور دوم صعود کند.

Image caption نروژ هم یکشنبه شب با نتیجه یک بر صفر هلند را شکست داد

یکشنبه شب هم در گروه دو این مسابقات آلمان، مدافع عنوان قهرمانی مقابل ایسلند با نتیجه سه بر صفر پیروز شد و نروژ یک بر صفر هلند را شکست داد.

در ادامه این مسابقات امشب (سه شنبه) از گروه یک سوئد، میزبان این دوره با ایتالیا بازی می کند و به طور همزمان دانمارک و فنلاند مقابل هم به میدان می‌روند.

یازدهمین دوره جام ملت‌های اروپا فوتبال زنان که از ۱۰ ژوئیه در سوئد آغاز شده تا ۲۸ این ماه ادامه دارد.

مرحله مقدماتی این مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می شود که از هر گروه دو تیم صعود می کنند و از میان تیم های سوم هر گروه نیز دو تیم که امتیاز بیشتری دارند به جمع شش تیم دیگر می پیوندند.

مطالب مرتبط