منچستر یونایتد پیشنهاد چلسی را برای خرید رونی رد کرد

Image caption بر اساس گزارش ها چلسی برای خرید رونی، علاوه بر ده میلیون پوند یکی از دو بازیکن اصلی خود یعنی داوید لویز و خوان ماتا را به منچستر پیشنهاد داده بود

باشگاه منچستر یونایتد پیشنهاد اولیه چلسی برای خرید وین رونی که سه‌شنبه شب به این باشگاه ارائه شده بود را رد کرد و باز هم تاکید کرد که این مهاجم فروشی نیست.

چلسی برای خرید رونی ۱۰ میلیون پوند همراه با یکی از دو گزینه خوان ماتا و داوید لویز را به منچستر یونایتد پیشنهاد داده بود.

باشگاه چلسی پس از انتشار این خبر در اطلاعیه‌ای پیشنهاد خرید وین رونی را تایید کرد. در بخشی از بیانیه آمده است: "باشگاه چلسی پیشنهاد خرید وین رونی را که روز گذشته به منچستر یونایتد ارایه شد تایید می کند، جزئیات این پیشنهاد محرمانه است و بر خلاف آن چیزی که منتشر شده، این پیشنهاد شامل انتقال قرضی و یا کامل هیچ بازیکنی از چلسی به منچستر یونایتد نبوده است."

دیوید مویز پیش از این در تور پیش از فصل منچستر یونایتد در بانکوک تاکید کرده بود که وین رونی را به تیم دیگری واگذار نخواهد کرد چرا که او "نقشی اصلی در تیم ایفا می‌کند."

اما وین رونی پس از انتشار اظهار نظر دیوید مویز مبنی بر استفاده از رابین فان پرسی به عنوان مهاجم اصلی، به شدت عصبانی است. مویز گفته بود:"در کل، تصور من درباره وین این است که اگر رابین فان پرسی به هر دلیلی مصدوم شد، ما به او احتیاج خواهیم داشت. من می خواهم انتخاب‌های مختلفی داشته باشم."

از سوی دیگر اد وودوارد مدیر اجرایی باشگاه منچستر یونایتد گفته که این باشگاه از اینکه تنها دو سال از قرار داد وین رونی باقی مانده بیمی ندارد: "ما درباره تمدید قرارداد صحبتی نکردیم، من با هیچ بازیکنی درباره تمدید قرار داد حرفی نزدم. ما دغدغه ای درباره اینکه قرارداد او به سال‌های آخرش رسیده، نداریم."

رونی که بعد از ۹ فصل موفق در منچستر یونایتد، چیزی برای اثبات خود به باشگاه ندارد، پس از بازگشت زود هنگام از تور آسیای دور منچستر یونایتد به دلیل مصدومیت، مذاکراتی را با مسئولان این باشگاه برای مشخص شدن وضعیت آینده خود داشته است.

ژوزه مورینیو سرمربی باشگاه چلسی وضعیت رونی در منچستر یونایتد را زیر نظر داشته است. مورینیو در گفتگویی با بی‌بی‌سی گفته بود: "اگر رونی گزینه دوم در منچستر یونایتد باشد، این موضوع به تیم ملی انگلستان آسیب خواهد زد."