قیمت بلیط های جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ اعلام شد

Image caption بعضی از مهمترین بازی ها در ورزشگاه ماراکانا برگزار می شود

قیمت بلیط تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال برزیل برای مرحله مقدماتی بازی های گروهی از ۹۰ دلار (۵۹ پوند) شروع می شود.

فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا اعلام کرده است که ارزانترین قیمت برای تماشاگرانی که از سایر کشور ها برای دیدن مسابقه نهایی روز ۱۳ ژوئیه به برزیل می آیند، ۴۴۰ دلار (۲۸۸ پوند) و گرانترین ۹۹۰ دلار (۶۵۰ پوند) خواهد بود.

مسابقات جام جهانی از ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ آغاز می شود. اولین بازی قرار است در سائو پائولو برگزار شود.

فروش بلیط‌ های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ شروع می‌شود. قرار است ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بلیط از طریق سایت رسمی فیفا به فروش برسد.

علاقه مندان ۱۰ اکتبر فرصت دارند تا درخواست خود را برای خرید بلیط از طریق این سایت ارسال کنند و پس از آن طی یک قرعه کشی مشخص می شود که چه کسانی می توانند بلیط بخرند.

سپس بلیط ها به هرکس که زودتر اقدام کند فروخته می شود.

ارزانترین بلیط برای شهروندان برزیلی ۱۵ دلار است که تنها دانشجویان، افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که تحت برنامه هایی رفاهی دولت پول دریافت می کنند، می توانند با این قیمت بلیط تهیه کنند.

ارزانترین بلیط در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی ۲۰ دلار بود. فیفا پیشتر اعلام کرده بود که بلیط های جام جهانی برزیل "از همیشه ارزانتر" خواهد بود.

وبسایت فیفا شامل نقشه ای از استادیوم‌هایی است که قرار است بازی ها در آن برگزار شود. در این استادیوم ها قیمت بلیط با جایگاه تماشاگران منطبق شده است.

تیری ویل، رئیس بخش بازاریابی فیفا می گوید که از این طریق تماشاگران دقیقا می دانند که با خرید بلیط مورد نظرشان کجا می نشینند.

متقاضیان می توانند برای حداکثر هفت بازی، حداکثر چهار بلیط درخواست کنند.

در صورتی که دارندگان بلیط قادر به حضور در مسابقه نشوند، فیفا سیستمی راه اندازی کرده است که بلیط آنها مجددا به متقاضیان دیگر فروخته شود.

دست کم ۴۰۰ هزار بلیط به شهروندان برزیلی اختصاص می یابد که از این تعداد، ۵۰ هزار بلیط برای کارگرانی که در ساخت و ترمیم ساختمان ورزشگاه ها دست داشته اند، رزرو شده است.