سوارز از لیورپول خواست که با آرسنال مذاکره کند

Image caption سوارز گفته که او می‌خواهد در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند و این مسئله یکی از دلایل او برای جدایی از لیورپول است

لوئیس سوارز، مهاجم اروگوئه‌ای تیم لیورپول پس از آنکه مدیران این باشگاه پیشنهاد چهل میلیون و یک پوندی آرسنال را رد کردند، از این باشگاه خواست که با مسئولان باشگاه آرسنال وارد مذاکره شود.

سوارز معتقد است که با توجه به مفاد قراردادش با باشگاه لیورپول، اجازه دارد که با آرسنال وارد مذاکره شود. این قرارداد باشگاه لیورپول را موظف می کند که در مورد هر پیشنهاد بالای ۴۰ میلیون پوند در مورد سوارز مذاکره کند.

باشگاه لیورپول این ماده از قرار داد سوارز را جور دیگری تفسیر می کند، اما سوارز به مسئولان باشگاه لیورپول اعلام کرده که خواهان مذاکره با آرسنال است.

باشگاه لیورپول تاکنون دو بار پیشنهاد آرسنال را برای خرید سوارز رد کرده‌اند.

خرید سوارز آخرین شانس آرسنال برای به خدمت گرفتن مهاجمی طراز اول است چرا که گونزالو هیگواین، دیگر گزینه این تیم، با ناپولی به توافق رسیده و قرار است امروز برای معاینه پزشکی به ایتالیا برود.

سوارز روز چهارشنبه اولین بازی خود را برای لیورپول در این تابستان انجام داد. او در دقیقه ۷۲ بازی به جای لاگو آسپاس به زمین رفت و در نهایت لیورپول موفق شد در این بازی دو بر صفر مقابل ملبورن ویکتوری به پیروزی برسد.

پس از آخرین تلاش آرسنال برای خرید سوارز، جان هنری مالک لیورپول در صفحه توئیتر خود به طعنه نوشت: "در ورزشگاه امارات چه موادی مصرف می‌کنند که اینقدر حالشان بد است؟"

مشخص نیست که این طعنه مالک باشگاه لیورپول نسبت به خرید سوارز و یا قیمتی است که آرسنال برای خرید این مهاجم اروگوئه ای پیشنهاد داده است.

لیورپول تلاش می کند که سوارز را در این باشگاه نگه دارد، مهاجمی که در فصل گذشته بارها برای لیورپول گل زد.

او در ۴۴ بازی ۳۰ گل برای تیم خود به ثمر رساند.

از سوی دیگر رئال مادرید پس از فروش هیگواین به ناپولی، قصد دارد با به خدمت گرفتن سوارز جای خالی این مهاجم آرژانتینی را پر کند.

در صورت انتقال سوارز به آرسنال در ازای ۴۰ میلیون پوند و یا بالاتر، او رکورد دار رقم نقل و انتقال در این باشگاه خواهد شد.

بندان راجرز، سرمربی لیورپول هفته گذشته گفته بود که سوارز حداقل قیمتی به اندازه ادیسون کاوانی هموطن او دارد.

کاوانی دو هفته پیش در ازای ۵۵ میلیون پوند از ناپولی به پاری سن ژرمن رفت.