لیگ برتر ایران؛ پیروزی قهرمان بر تازه وارد لیگ

Image caption فرهاد مجیدی زننده گل برتری استقلال بعد از اخراج ساموئل بود

در دومین روز از هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران تیم گسترش فولاد تبریز که در اولین حضورش در این لیگ میزبان استقلال تهران، قهرمان فصل گذشته بود با نتیجه ۱-۲ مغلوب این تیم شد.

میزبان تازه وارد در ابتدای بازی تلاش کرد تا با ارائه یک بازی سرعتی، استقلال را تحت فشار قرار دهد؛ نکته‌ای که تا حدی بازی را برای تماشاگر هیجان‌انگیز می‌کرد.

اما استقلال تهران بود که توانست اولین فرصت بازی را برای خود بوجود آورد، پاس پژمان نوری به آرش برهانی که در موقعیت تک به تک قرار داشت با فاصله کمی از دروازه از زمین خارج شد.

تیم تبریزی که با اعتماد به نفس بالایی بازی می‌کرد توانست با استفاده از موقعیت به دست آمده از یک ضربه ایستگاهی در دقیقه نوزدهم بازی اولین گل را به نام مهرداد بایرامی ثبت کند.

اما در دقیقه ۲۳ بازی دومین موقعیت جدی برای برهانی که در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان قرار داشت بوجود آمد، که با واکنش به موقع محسن فروزان، به نتیجه‌ نرسید.

در نهایت دقیقه سی و سوم بازی ارسال حیدری برای برهانی، تلاش این بازیکن را به ثمر نشاند و نتیجه بازی را برابر کرد.

ابتدای نیمه دوم بازی برای هر دو تیم با تعویض در جهت تهاجمی‌تر کردن بازی همراه بود. رسول خطیبی به جای سعید آقایی وارد زمین فولاد شد و فرهاد مجیدی جایگزین آرش برهانی شد.

اولین موقعیت نیمه دوم برای خالد شفیعی فراهم شد که با بی‌دقتی این بازیکن با فاصله خیلی کمی از کنار دوازه به خارج زمین رفت.

در ادامه بازی و در مقایسه با نیمه اول دو تیم نسبتا بازی بی کیفیت و کسل کننده‌ای را ارائه دادند.

در دقیقه ۸۷ بازی اما جی لوید ساموئل، بازیکن ترینیدادی استقلال، با خطا روی مرتضی محفوظی کارت قرمز مستقیمی از داور دریافت کرد و اخراج شد.

اما دو دقیقه بعد از اخراج ساموئل فرهاد مجیدی با استفاده به موقع از فرصتی که پرتاب حنیف عمران زاده برایش مهیا کرد، استقلال ده نفره را به گل دوم رساند تا قهرمان فصل پیش، پیروز میدان اولین بازی فصل باشد.

امروز پنج بازی دیگر در چارچوب لیگ برتر انجام شد؛ داماش گیلان با میهمانش سایپا یک بر یک مساوی کرد؛ سپاهان میزبانش فولاد خوزستان را دو بر هیچ شکست داد؛ صبای قم با یک گل بر ملوان بندر انزلی پیروز شد؛ راه‌آهن و مس کرمان به تساوی بدون گل رسیدند و فجر سپاسی در خانه با تک گل نفت تهران مغلوب این تیم شد.