حمایت دولت آینده ایران از میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

Image caption علی کفاشیان از دولت آینده ایران درخواست کرده که در روند انتخاب میزبان جام ملت‌ها آسیا به این فدراسیون کمک کند

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفتگو با برنامه ورزش و مردم تلویزیون دولتی ایران، اعلام کرد که دولت آینده ایران از میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ حمایت کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در باره میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ گفته است: "یکی از عواملی که در رشد فوتبال تاثیرگذار خواهد بود گرفتن میزبانی است. بیشتر کشورها از طریق بالاترین مقام مسوول و رییس‌ جمهورشان مذاکره می‌کنند تا میزبانی را بگیرند. مسوولان دولت ما هم می‌گویند گرفتن میزبانی خوب است اما برای اجرای کار در گرفتن امضاء ها کمکی نمی‌کنند."

آقای کفاشیان با اشاره به ماجرای رقابت ایران و تایلند برای کسب میزبانی مسابقات جام‌ جهانی فوتسال در سال ۲۰۱۲ گفته است: "ما چند سال پیش برای گرفتن میزبانی جام جهانی فوتسال اقدام کردیم و تنها با تایلند رقابت داشتیم اما در پایان فقط یک امضا گرفتیم و تایلند هم با جمع کردن نصف امضاها میزبان شد."

فوتبال ایران با توجه به تغییرات دولت به گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ امیدوار است، آقای کفاشیان درباره این مسئله به تلویزیون دولتی ایران گفته است: "هنوز برای کسب میزبانی ناامید نشده‌ایم. چهار، پنج روز دیگر برای جمع‌آوری امضاها زمان داریم. هم‌چنین توصیه‌ای از دولت منتخب شده تا زمانی از AFC بگیریم. من هم صحبتی که با دبیرکل AFC داشتم و او قول داد تا این زمان را به ما بدهد."

تاکنون کشورهای ایران، چین، بحرین، لبنان، مالزی، عمان و امارات آمادگی خود را میزبانی این رقابت‌ها اعلام کرده‌اند. این کشورها باید برنامه خود را تا قبل از می ۲۰۱۴ به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کنند.

قرار است میزبان این رقابت‌ها در کنگره ماه ژوئن سال آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شود.