مرگ مهاجم ۲۷ ساله ملی پوش اکوادور بر اثر حمله قلبی

Image caption کریستین بنیتز در سن بیست و هفت سالگی و بر اثر ایست قلبی درگذشت

کریستین بنیتز، مهاجم اکوادوری باشگاه الجیش قطر در سن ۲۷ سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت.

این عضو تیم ملی اکوادور روز یکشنبه لحظاتی پس از بازی برای الجیش به به دلیل درد در ناحیه شکم در بیمارستان بستری شده بود.

بر اساس گزارش فدراسیون فوتبال اکوادور، قلب این مهاجم ساعتی پس از بستری شدن در بیمارستان از حرکت باز ایستاد.

کریستین بنیتز در کارنامه ورزشی خود سابقه بازی در باشگاه بیرمنگام انگلستان را داشت، او همچنین ۵۸ بار برای تیم ملی اکوادور بازی کرده بود.

بنیتز ملقب به "چوچو" در چارچوب جام شیخ جاسم با الجیش مقابل القطر بازی کرد، الجیش در نهایت موفق شد دو بر صفر حریف خود را شکست دهد.

الجیش که کمتر از یک ماه پیش با این بازیکن اکوادوری قرار داد امضا کرده بود، با صدور اطلاعیه ای با تایید خبر مرگ او در سایت خود نوشت: "بنیتز اخیرا با قراردادی سه ساله به باشگاه الجیش ملحق شده بود. این بازیکن، بدون داشتن مشکل سلامتی، برای اولین بار روز گذشته در مسابقه مقابل القطر به زمین رفت."

در ادامه این اطلاعیه باشگاه الجیش قطر آمده است: "مرگ ناگهانی او برای تک تک مسئولان و بازیکنان این باشگاه شوک بزرگی است. این بازیکن در مدت زمان کوتاه حضورش به خاطر خصوصیات اخلاقی‌ خوب‌اش توجه اعضای تیم را به خود جلب کرد."

از سوی دیگر لوئیس چیری بوگا رئیس فدارسیون فوتبال اکوادور هم درباره مرگ ناگهانی ملی پوش تیم ملی این کشور گفت: "ما امروز را با خبری دردناک آغاز کردیم، همه اکوادوری‌ها اکنون دردی مشترک دارند."

او گفته است که فدراسیون فوتبال این کشور هواپیمایی اختصاصی را به همراه همسر و هم تیم او یعنی آنتونیو والنسیا بازیکن منچستر یونایتد برای بازگردان جسد او به قطر خواهد فرستاد.

آقای چیری بوگا همچنین نام کمپ اصلی تیم ملی اکوادور را برای ادای احترام به این بازیکن به "بنیتز" تغییر داد.