رئیس باشگاه بایرن مونیخ به فرار مالیاتی متهم شد

Image caption گفته می‌شود اولی هوینس بابت مالیات رقمی بین پنج تا ده میلیون دلار به دولت بدهکار است

اولی هوینس رئیس باشگاه بایرن مونیخ، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، پس از ماه‌ها تحقیقات از سوی دادگاه متهم به فرار مالیاتی شد.

وکلای آقای هوینس به مدت یک ماه و تا قبل از تشکیل دادگاه در مونیخ فرصت دارند تا مدارک لازم را علیه اتهام مطرح شده به دادگاه ارائه کنند.

دادگاه ماه آینده پس از بررسی مدارک و شواهد ارائه شده از سوی دولت و وکلای اولی هوینس در مورد رسیدگی قضایی به این پرونده تصمیم گیری خواهد کرد.

پیش از این گزارش شده بود که بازیکن سابق تیم ملی آلمان، یک حساب بانکی در سوئیس دارد که در سیستم مالیاتی آلمان به ثبت نرسیده است.

خبر این حساب مخفیانه باعث واکنش های مختلفی در آلمان شده است. حتی سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور گفته که خانم مرکل از این اقدام آقای هوینس ابزار تاسف کرده است.

تاکنون نه مقامات دولتی و نه خود آقای هوینس صحبتی درباره مقدار موجودی این حساب که ۱۰ سال پیش در زوریخ سوئیس گشایش یافته نکرده‌اند، اما به گزارش مطبوعات آلمان موجودی این حساب میلیون‌ها یورو است.

در ماه مه، هیئت مدیره باشگاه بایرن با وجود تحقیقات و گزارش‌هایی علیه آقای هوینس از او حمایت کرده بود.

اولی هوینس در صورت اثبات جرم در دادگاه به زندان محکوم خواهد شد.

رئیس باشگاه بایرن مونیخ تاکید کرده که حساب مورد بحث ارتباطی با باشگاه نداشته است. او گفته که این حساب شخصی بوده و برای خرید و فروش سهام باز شده است.