پیروزی ایران مقابل کره جنوبی در بسکتبال قهرمانی آسیا

Image caption حامد حدادی به‌عنوان بهترین بازیکن مسابقه ایران و کره جنوبی انتخاب شد

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی در مرحله گروهی رقابت‌های بسکتبال قهرمانی آسیا موفق شد کره جنوبی را ۷۶ بر ۶۵ شکست دهد.

پیش از این تیم ملی ایران در اولین مسابقه خود توانسته بود تیم ملی بسکتبال مالزی را شکست داده بود.

در کوارتر اول، تیم ملی ایران با استفاده از قدرت حامد حدادی و اوشین ساهاکیان در زیر سبد امتیازهای اول را به دست آورد.

از سوی دیگر کره با دفاع نفر به نفر و پرتاب های سه امتیازی سعی داشت ایران را در فشار قرار دهد اما تیم ملی بسکتبال ایران در نهایت توانست این کوارتر را ۱۸ بر ۱۵ به پایان برد.

در کوارتر دوم تیم کره با ادامه دفاع نفر به نفر اجازه نداد که ایران فاصله امتیاز را بیشتر کند. اما در ادامه بازیکنان ایران با چند امتیاز پی در پی، دو امتیاز از کره جنوبی جلو افتادند.

در اواخر این کوارتر پرتاب‌های بازیکنان ایران وارد سبد نشد و همین باعث شد کره جنوبی بتواند کوارتر دوم را ۳۴ به ۳۰ به اتمام برساند.

در نیمه دوم بازی، ایران با بازی خوب صمد نیک خواه بهرامی و حامد حدادی فاصله را به حداقل رساند و در ادامه با دفاع خوب کوارتر سوم را ۵۱ به ۴۱ به پایان برد.

در کوارتر چهارم حامد حدادی که در این مسابقه به‌ عنوان بهترین بازیکن میدان هم انتخاب شد، امتیازهای حساسی را برای ایران کسب کرد.

ایران در نهایت توانست با نتیجه ۷۶ به ۶۵ مقابل کره جنوبی به پیروزی برسد، ایران فردا در مسابقه‌ای حساس با چین بازی خواهد کرد.