تیم ملی بسکتبال ایران، چین را هم شکست داد

Image caption تیم ملی بسکتبال ایران هر سه بازی خود را در مرحله مقدماتی با پیروزی پشت سر گذاشت

تیم ملی بسکتبال ایران درآخرین بازی مرحله گروهی قهرمانی آسیا، چین را با نتیجه ۷۰ بر ۵۱ شکست داد و به عنوان تیم اول گروه سوم به مرحله بعدی این مسابقات صعود کرد.

ایران که در دو بازی قبلی مالزی و کره جنوبی را شکست داده بود، در بازی آخر گروه سوم مقابل چین یکی از مدعیان قهرمانی این دوره قرار گرفت.

در کوارتر اول ایران با بازی خوب صمد نیکخواه بهرامی ،اوشین ساهاکیان و حامد آفاق خیلی زود ۹ امتیاز از چین پیش افتاد.

بازیکنان ایران در کوارتر اول با دفاع مناسب مانع از حمله و کسب امتیاز توسط بازیکنان چین شدند. تیم ملی بسکتبال ایران در پایان پانزده دقیقه اول، ۲۶ بر ۱۶ مقابل چین پیروز شد.

چین در کوارتر دوم با پرتاب‌های سه امتیازی و ضد حمله‌ها سعی در کم کردن اختلاف امتیازها داشت.

از سوی دیگر بازیکنان تیم ایران با توپ ربایی‌های کامرانی و همچنین حضور موثر حامد حدادی در زیر سبد بازی را به خوبی اداره کردند. در نیم ساعت اول اوشین ساهاکیان با کسب ۱۱ امتیاز بهترین بازیکن زمین بود. ایران در کوارتر دوم ۴۱ بر ۲۴ و با اختلاف ۱۳ امتیاز بازی را به پایان برد.

در کوارتر سوم با توجه به اینکه بچیرویچ، مربی تیم به نفرات اصلی خود استراحت داد، چین توانست با دفاع منطقه‌ای امتیازآوری کند اما در نهایت ایران توانست در پانزده دقیقه سوم با نتیجه ۵۴ -۴۱ به پیروزی برسد.

در کوارتر چهارم بازیکنان تیم ملی ایران با دفاع مناسب، به خوبی حمله‌های چین را کنترل کردند، حضور حامد حدادی در زیر سبد هم باعث شد ایران امتیازهای بیشتری کسب کند.

ایران در پایان کوارتر چهارم، با اختلاف امتیاز قابل توجه و با نتیجه ۷۰ بر ۵۱ توانست چین را شکست دهد. ایران در اولین بازی مرحله بعدی این رقابت‌ها باید با هند در روز دوشنبه بازی کند.

مطالب مرتبط