بحرین هم مقابل تیم ملی بسکتبال ایران شکست خورد

Image caption تیم ملی بسکتبال ایران، با برد مقابل بحرین به پنجمین پیروزی پیاپی در رقابت‌های قهرمانی آسیا دست یافت

تیم ملی بسکتبال ایران در دور دوم مسابقات قهرمانی آسیا، بحرین را با نتیجه ۷۵ بر ۵۶ شکست داد و به پنجمین پیروزی پی در پی خود در این مسابقات دست یافت.

در کوارتر اول بازی ایران با ترکیب اصلی خود یعنی حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، حامد آفاق، مهدی کامرانی و اوشین ساهاکیان بازی را آغاز کرد.

در پانزده دقیقه اول بازیکنان تیم ملی بسکتبال ایران با حملات پیاپی فاصله امتیاز خود را با بحرین زیاد کردند. بحرین در مقابل در ضد حمله ها ناموفق عمل می کرد و همین باعث می شد که فرصت برای امتیازگیری ایران ایجاد شود.

تیم ملی بسکتبال ایران در پایان کوارتر اول موفق شد بحرین را ۲۳ بر ۶ شکست دهد.

در کوارتر دوم بحرین با استفاده از پرتاب‌های سه امتیازی و همچنین ضعف حمله ایران اختلاف امتیازها را کم کردند. در پایان کوارتر دوم بحرین با دفاع مناسب اختلاف امتیاز را به عدد سه رساند و پانزده دقیقه دوم با نتیجه ۳۰ بر ۲۷ به نفع ایران به پایان رسید.

با آمدن دوباره ترکیب اصلی تیم ملی بسکتبال به مسابقه در کوارتر چهارم، ایران مجددا بازی را در دست گرفت. در این کوارتر حامد حدادی با حضور به موقع، در زمان حمله و دفاع امتیازهای خوبی را برای ایران کسب کرد.

بازیکنان بحرین هم در کوارتر سوم با پرتاب‌های سه امتیازی، توانستند فاصله امتیازها را کم کنند. اما در نهایت ایران موفق شد فاصله‌‌اش را با این تیم حفظ کند. این کوارتر با نتیجه ۶۳ بر ۴۱ به نفع ایران خاتمه یافت.

در کوارتر چهارم بچرویچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در ترکیب اصلی تیم تغییراتی را ایجاد کرد. ترکیب اصغر کار دوست،آرن داوودی،اوشین ساهاکیان،جواد داوری و سامان ویسی در کوارتر چهارم نتوانستند در مقابل شوت‌های سه امتیازی بازیکنان بحرین به خوبی دفاع کنند ولی در نهایت ایران موفق شد این بازی را با نتیجه ۷۵ بر ۵۶ با پیروزی به پایان برد.

فردا ایران در آخرین بازی مرحله دوم با قزاقستان بازی خواهد کرد.