پیروزی آبی‌‌‌پوشان در بازی پر گل با فجر سپاسی

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته سوم رقابت‌‌های لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فجرسپاسی شیراز را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست داد.

این بازی که شامگاه سه‌شنبه ۱۵ مرداد، ۶ اوت، در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، استقلال را به دومین پیروزی‌شان در این لیگ رساند و فجری‌ها را با سومین شکست‌شان روبه‌رو کرد.

جواد نکونام در دقیقه ۳۵ و با ضربه پنالتی، محمد قاضی در دقیقه ۴۶، حنیف عمران‌زاده در دقیقه ۷۳ و فرهاد مجیدی در دقیقه ۸۳ چهار گل برای استقلال به ثمر نشاندند.

در سوی دیگر هم حمید جوکار در دقیقه ۳۷ و محمد حیدری در دقیقه ۵۳ دروازه استقلال را برای فجر سپاسی باز کردند.

آبی‌پوشان تیم پایتخت که بازی را با شوت‌های از راه دور شروع کردند در ۱۵ دقیقه نخست بازی با ضربات تیموریان، نکونام و قاضی، به دروازه شیرازی‌ها کوبیدند ولی شیخ‌ویسی این توپ‌ها را جمع کرد.

در دقیقه ۳۵ بازی مصطفی صبری که محمدمهدی نظری را در گوشه چپ محوطه جریمه زمین فجر سپاسی نگه داشته بود، خطایی روی او کرد و به این ترتیب یک ضربه پنالتی به تیم سابق خود بخشید.

این پنالتی را جواد نکونام به گل اول بازی و همچنین نخستین گل خود در لیگ سیزدهم تبدیل کرد.

ظرف دو دقیقه، فجری‌ها گل خورده را جبران کردند. جوکار در پشت محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد و با یک ضربه محکم پای چپ، دروازه رحمتی را باز کرد.

نیمه نخست این مسابقه با تساوی یک به یک به پایان رسید.

تعویض‌های پر حاصل

در دقایق نخست نیمه دوم، محمد قاضی با یک شوت از پشت محوطه جریمه، توپ را به کنج دروازه شیخ‌ویسی نشاند تا هم اولین گل رسمی خود را برای استقلال به ثمر برساند و هم آبی‌ها را از حریف پیش اندازد.

اما هفت دقیقه بعد با اشتباه مدافعان دروازه آبی، توپ به محمد حیدری رسید و او هم با یک ضربه سر، دروازه رحمتی را برای دومین بار باز کرد و کار را در دقیقه ۵۳ به تساوی کشاند.

این آخرین گلی بود که فجری‌ها توانستند در این بازی به ثمر بنشانند.

با این حال آنان دست‌کم دو بار دیگر با شوت از راه دور صبری، دروازه رحمتی را به خطر انداختند اما این دروازه‌بان استقلال، توپ را دفع کرد. پس از آن ضربه جابر انصاری، تیر دروازه رحمتی را به لرزه در آورد.

با تعویض‌های قلعه‌نویی و ورود عمران‌زاده و مجیدی، آنان دو بار دیگر توپ را وارد دروازه فجر سپاسی شیراز کردند.

در دقیقه ۹۰ بازی، داور یک پنالتی را برای فجرسپاسی اعلام کرد که معدنچی آن را نواخت ولی دمهدی رحمتی آن را مهار کرد.

با پایان این بازی پر گل، استقلال تهران با ۵ امتیاز به رده ۵ جدول لیگ رسید و فجر سپاسی در رده ۱۶ قعرنشین شد.

هفته سوم از رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های ایران، پنج‌شنبه شب با برگزاری دیدار‌پرسپولیس تهران و مس کرمان در ورزشگاه آزادی پایان می‌گیرد.

مطالب مرتبط