ایران بدون شکست به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی بسکتبال آسیا صعود کرد

Image caption تیم ملی بسکتبال ایران هر شش بازی گذشته خود را برده است

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین مسابقه خود در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا، ۸۵ بر ۵۳ مقابل قزاقستان به پیروزی رسید و بدون شکست به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها صعود کرد.

در کوارتر اول قزاقستان بازی خوبی را آغاز کرد. این تیم با یارگیری نفر به نفر اجازه نفوذ را به بازیکنان ایران نمی داد و همین باعث می‌شد موقعیت های مناسب پرتاب برای این تیم فراهم شود.

مهار حامد حدادی در زیر سبد یکی دیگر از عواملی بود که باعث شد در ابتدای پانزده دقیقه اول قزاقستان از ایران پیش بیفتد.

در ادامه این کوارتر شوت های سه امتیازی مهدی کامرانی و توپ ربایی ها شرایط را به نفع تیم ایران تغییر داد.

دفاع منطقه ای تیم ملی بسکتبال ایران اجازه نمی داد تا بازیکنان قزاقستان بتوانند به راحتی امتیاز کسب کنند. به این ترتیب در پایان کوارتر اول ایران ۲۲ بر ۱۵ توانست حریف خود را شکست دهد.

ایران در کوارتر دوم با حرکت‌های سریع حامد حدادی و اصغر کاردوست فاصله امتیازاش را با قزاقستان بیشتر کرد.

از سوی دیگر بازیکنان قزاقستان با دفاع نفر به نفر سعی داشتند جلوی حرکت بازیکنان موثر ایران را بگیرند که در این کار موفق نبودند. تیم ملی بسکتبال ایران ۴۱ بر ۲۴ کوراتر دوم را به پایان برد.

قزاقستان کوارتر سوم را با یک پرتاب سه امتیازی آغاز کردند، فشار زیاد بازیکنان این تیم باعث شد که بازیکنان ایران نتوانند به راحتی در زمین حرکت کنند.

اما تغییرات بچیروویچ، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران باعث شد، فشار حریف کمتر شود و تیم ملی ایران توانست باز از قزاقستان امتیاز بگیرد.

تیم ملی ایران در پایان کوارتر سوم ۷۰ بر ۳۶ قزاقستان را شکست داد.

در کوارتر چهارم دو تیم پا به پای هم پیش می‌رفتند ولی سه دقیقه مانده به پایان مسابقه تیم ایران، پنج خطایی شد و همین باعث شد که تیم قزاقستان فاصله امتیازها را کم تر کند ولی در نهایت ایران این بازی را ۸۵ بر ۵۳ با پیروزی به اتمام رساند.

تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی با اردن بازی خواهد داشت.

این تیم در دوره گذشته مانع صعود بازیکنان ایران به نیمه نهایی قهرمانی بسکتبال آسیا شده بود.