بسکتبال ایران به مسابقات جام جهانی راه پیدا کرد

Image caption ایران بدون باخت به فینال مسابقات قهرمانی بسکتبال آسیا راه یافت

تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا با پیروزی مقابل چین تایپه به مسابقات جام جهانی بسکتبال راه پیدا کرد.

ایران در این مسابقه با نتیجه ۷۹ بر ۶۰ توانست تایوان را شکست دهد و به فینال این رقابت ها راه پیدا کند.

تایوان در مسابقه قبل با پیروزی مقابل چین، قهرمان دوره قبل این رقابت‌ها، به نیمه نهایی مسابقات صعود کرده بود.

در کوارتر اول مسابقه تیم ملی بسکتبال ایران با ترکیب ثابت خود در این رقابت‌ها یعنی مهدی کامرانی، حامد آفاق،‌ صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی بازی را آغاز کرد.

بازیکنان تایوان در پانزده دقیقه اول با بازی سرعتی و دفاع فشرده مانع از ایران پیش افتادند. این تیم با شوت‌های سه امتیازی کار را برای ایران سخت کرد.

در کوارتر اول، حضور حامد حدادی در زیر سبد بر خلاف بازی های قبل برای ایران موثر نبود، دیویس بازیکن بلند قامت تایوان اجازه کار را به حدادی نمی داد. در پایان کوارتر اول تایوان ۲۳ بر ۱۴ ایران را شکست داد.

بازیکنان ایران در کوارتر دوم با دفاع منطقه ای اجازه حمله و امتیاز آوری را به تایوان نمی دادند. شوت‌های سه امتیازی مهدی کامرانی و حضور اصغر کاردوست در زیر سبد باعث شد ایران فاصله امتیازها را کمتر کند.

توپ ربایی بازیکنان ایران در کوراتر دوم و دفاع فشرده اجازه حرکت به بازیکنان تایوانی را نمی‌داد، تاکتیک ایران در پایان پانزده دقیقه دوم موثر واقع شد و در پایان نیم ساعت اول ۴۱ بر ۳۵ تایوان را شکست داد.

اولین امتیاز را در کوارتر سوم اوشین ساهاکیان برای ایران به دست آورد. بازیکنان تیم ملی ایران با دفاع نفر به نفر مانع از حرکات بازیکنان تایوان می‌شدند.

در پانزده دقیقه سوم، توپ ربایی‌های خوب مهدی کامرانی و همچنین فرارهای مهدی کامرانی امتیازهای بیشتری برای ایران به همراه آورد.

ایران در کوارتر سوم فاصله امتیاز خود را با تایوان به ۲۵ رساند و از طرف دیگر با دفاع مناسب مانع از امتیازآوری بازیکنان این تیم شد. تیم ملی بسکتبال ایران پانزده دقیقه سوم ۶۰ بر ۳۹ به پایان برد.

در کوارتر چهارم، تایوان همانند کوارتر اول، با پاس‌های سریع فرصت‌های شوت‌زنی برای بازیکن خود ایجاد می‌کرد و در کسب امتیاز هم موفق بود.

بازیکنان ایران بار دیگر با دفاع در تمام زمین و حرکات نفوذی مهدی کامرانی و صمد نیکخواه بهرامی جریان بازی را به نفع ایران تغییر دادند.

توپ ربایی های مهدی کامرانی که بهترین بازیکن ایران در مسابقه بود، باعث کسب امتیازهای بیشتر برای ایران شد. در دقایق پایانی بازی، تایوان توانست امتیاز حساسی کسب کند ولی در پایان کوارتر چهارم ۷۹ بر ۶۰ مقابل ایران شکست خورد.

ایران در فینال این رقابت‌ها با برنده بازی کره جنوبی و فیلیپن بازی خواهد کرد.

مطالب مرتبط